Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószárazás?! Két kérdés

Futószárazás?! Két kérdés

Figyelt kérdés

1, az baj, ha úgy csatolom be a zabla karikába, hogy a karabíner a belsőbe csatolódik? (áthúzom a baloldalról a jobb oldaliba aztán vissza és így csatolom a bal karikába)


2, mennyire baj, ha kötőfékre tettem a futószárat és úgy futtattam meg a lovat?



2012. ápr. 2. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első az nekem nem tűnik túl jó ötletnek. Ha bal kézre futószárazod, akkor bal karika, tarkón átvezet, és a jobba csatolod.

A második az teljesen okés, lemozgatás céljából, és akkor ha elbírsz úgy a lóval.

2012. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi úgy szoktuk, hogy a belső karikán áthúzzuk a futószárat, és a külső karikába csatoljuk, szóval az állánál átfug a szár. Van, aki átvezeti felül, és a tarkóján is ott a futószár.


Elméletben nem futószárazunk lovat kötőfékkel, mert kidörzsöli, de sokan szokták... Ha nem húz el, normálisan megy, és nincs vele probléma, nem dörzsöli ki a kötőfék, akkor nem akkora baj, a csikókat is szokták, amíg nem kapnak zablát..

2012. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen az első kérdésnél lemaradt, ha így van csatolva és nem jó, akkor megtörténhet, hogy elesik a ló?
2012. ápr. 2. 20:28
 4/7 A kérdező kommentje:
rajta volt a kantár is, de csak próba szinten lett így futószárazva. kiderült az ügetést nem ismeri, csak lépés és vágta...
2012. ápr. 2. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Az esőt nem nagyon értem mit mondasz.

A másodikról meg annyi hogy nem szabályos, de az enyém csak kötőfékben megy futószáron szóval megvalósítható.

2012. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

csikó ... akkor mindenképpen először kötőfékkel kezd! majd ha nyereghez meg kantárhoz szoktatásnál tartasz akkor jöhet azablába csatolós módszer....mielőtt először fel ülsz rá...az előtt kb. 1 héttel kezdd el zablával futószárazni!

Ha kezdettől fogva zablával futószárazol akkor csak széttéped a száját! Ajánlom a csomózott kötőfék használatát!

és ezt a fajta futószárazó módszert:

[link]

figyelmedbe ajánlom a "futószárazás módszeresen" bekezdést!

2012. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a lovad teljesen normális futószáron, szóval nem tépi ki magát, nem támad be akkor nyugodtan csatolhatod kötőfékre.
2012. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!