Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó ha mindig használok marting...

Jó ha mindig használok martingált?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy ha martingált rakok egy olyan lóra, aki igazából nem is igényli, akkor azzal ártok neki? Tehát hogyha csak úgy felrakok egy martingált a lóra. Felmerült bennem ez a kérdés, és remélem tudtok nekem segíteni. :)
2012. ápr. 18. 15:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%
Nem mondtam, hogy divatból lovagolgatok, vagy bárki divatból lovagol mert felrak egy szügyelőt a lovára. Nem érzed magad nevetségesnek? Kicsit eltúlzod. Én is rakok a lovamra szügyelőt, és a legtöbb lovasnak van. Ez nem olyan dolog, amitől baja lenne a lónak vagy akadályozná bármiben is. Ez nem olyan divat amitől szépnek akar látszani valaki. Divat úgy mint szokás. Szóval úgy látom, most te csak beleakartál kötni valakibe akkor megtetted de legközelebb gondolkozz...
2012. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem te gondolkozz ....


A kutya nem írt neked semmit , nem rólad szól ez az oldal bármennyire is meglepő, de látom magadra ismertél gratulálok ! Én szánalmasnak és nevetségesnek tartom ha valaki csak azért FELESLEGES dolgokat rak a lóra , hogy "trendin nézzen ki" ezzel igazából az illető csak saját magát futatja nem a lovának akar jót. Megint más ha pl egy szép izzasztóhoz megfelelő fülvédőt választ az ember de felesleges marhaságokat tenni a lóra??? Könyörgöm ha jövő héten a kikötő vagy a veiroter lesz divatban akkor te azt fogod feltenni?! Mert ugye elméletileg "az sem" ártalmas..... A ló nem karácsonyfa amire rálehet rakni minden marhaságot, tiszteletben kell tartani , hogy egy érző lény ,és nem arra való , hogy a magunk hülye hóbortjait kiszolgálja.

2012. ápr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
És nem tudom te milyen helyre jársz de a NORMÁLISABB helyeken nem szokásokhoz igazodva szerelik fel a lovakat , hanem azt nézik , hogy mi kényelmes és SZÜKSÉGES egy lónak. Sebaj ,nálatok máshogy működik a dolog....
2012. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ki ne kaparjátok már egymás szemét...
2012. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Már megint túlzásokba estetek. A válasz nekem szólt, és igen mivel én is egy vagyok akik szügyelőt raknak a lovukra ezért magamra ismertem benne. Ez nem segédszár, ez nem olyan ami lónak ártana vagy kényelmetlen lenne, egyszerűen csak vettem neki és kész. Ha lónak ártana nem tenném rá, ha kényelmetlen lenne nem raknám rá. És ha fölösleges akkor mi van? Nem rakhatom rá? Megtiltod?? xD Megtiltja bármi is? Árt a lónak?? Így legalább biztosan nem csúszik hátra a nyereg lovaglás vagy ugrás közben. Most vettem egy új verseny szügyelőt. Őszintén minek?? Mert nekem a szügyelőhöz kacsolódik a martingál. De van akinek nem. Ők is vesznek. Jól néz ki benne a ló. Ha aszerint élnénk mi kényelmes maximálisan a lónak akkor rá se ülnénk, be se fognánk, hanem szabadon élne. Mert olyan kényelmetlen neki egy karámba állni egész nap. Vagy olyan kényelmetlen a nyerget és a lovas súlyát hordania. A zabláról nem is beszélve... Lehetne itt kikötéseket találni, de azt hiszem a szügyelő pont egy olyan dolog ami nem kényelmetlen a lónak.
2012. ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A fülvédőt én is fölöslegesnek tartom de pl barátnőm lova érzékeny a szélre és ha szél van akkor csapkodja a fejét ha nincs rajta fülvédő. Meg így a rovarok se zavarják meg. Ezek mind egyéni dolgok. Nem most, itt és ti fogjátok eldönteni mit szabad rárakni és mit nem ha a rollkurt is engedélyezik ugyan csak 10 percre is...
2012. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekem meg úgy megtetszett az orrháló, bár nem rángatja a lovam úgy a fejét, hogy kiüt a nyeregből, de hát azért mégis olyan kis szexi, lehet veszek is egyet..
2012. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Látom nagy vitát váltott ki a kérdésem, bár nem ez volt célom. Én nem vagyok divatlovas, nem azért kérdeztem meg, csak épp nem tudtam, hogy ezzel ártok neki vagy sem. Véleményem szerint mind a két oldalnak igaza van, tényleg fölösleges minden cuccot rárakni a lóra, de mégis lehet hogy az a plusz dob az összhangon. De tényleg félre ne értsetek, én nem vagyok az a lovas, akinek csak divatból van lova.
2012. ápr. 19. 20:53
 19/22 anonim ***** válasza:

Az idióta válaszolónak: Gondolom abba még nem gondoltál bele , hogy pl nyáron ráizzad minden a lóra , elég az izzasztó, heveder stb. De te még ráraksz +ba felesleges szarokat csak azért mert neked tetszik.... Tiszta SZÉGYEN vagy!!!! Igazi, b**zi DIVAT "lovas"!


Az előző válaszom mint már mondtam NEM neked szólt, csak te nyilván azt hiszed körülötted forog a világ , közben meg olyan hülye vagy , mint a szar. Menjél játsszál divatosat sznob gyökér... A fülvédő meg pont nem az aminek nincs értelme, hallottál már olyanról nyáron , hogy bogarak????? Szerencsétlen....

2012. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi , hogy nem tiltom és nem tiltja senki csak ha már lovad van akkor lehetne annyi eszed , hogy tudjad mikor, mit kell rátenni. De ez veled szemben túl nagy elvárás lenne mondjuk...
2012. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!