Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki, aki szabadidomít,...

Valaki, aki szabadidomít, tudna néhány önzetlen tanácsot adni? Akár itt, akár privátban?

Figyelt kérdés

A lovam viselkedésén néha nem igazodom ki... Elég sok kérdésem lenne. Ilyen jellegűek, mint:

Csomózott kötőfékkel lovagoltunk legutóbb, szabadon, egyszer sem próbált lehajítani vagy elvinni. Élvezte és semmi rossz szándék nem volt benne. Terepre nem merek így vele menni mert nagyon ijedős, és múltkor is mikor a fóliás-utánfutós kocsi zötyögött a földúton, le kellett róla ugranom és hagynom hogy kifutkározza magát körülöttem, és utána hogy lenyugodott vissza szálltam és mentünk (jobb agyféltekés ló). Szóval mikor leszálltam, elengedtem nem hagyott ott. Hívtam hogy jöjjön 1-2 lépést jött de aztán neki állt legelni. Mindig ez van, soha nem követ. A parelli játékokat nagyrészt unja, amiket szeret azokat kiragadtam és "egyéni" formára szeretném kovácsolni. Karámban, főleg az utóbbi időben, teljesen tojik a fejemre. Füle botja sem mozdul rám, annyi hogy ha jövök, megereszt egy "rámnézést" . Régen oda jött, bújt, vagy csak ott volt, de az utóbbi időben max. ha nagyon hívom, 2-3 perc után oda sétál, amúgy csak áll, figyelget, beroggyasztja az egyik lábát és bámul maga elé..

De tényleg együttműködő, sokan mondják hogy ha nem szeretne kihasználta volna az alkalmat és ledobott volna. De ő nem ilyen típus. 1-2 éve volt olyan hogy kantárral-nyereggel is állandóan ugrált, hülyéskedett, tiltakozott, mindent csinált csak amit kéne azt nem, sokat veszekedtünk, de erről leszokott. Csodamód kis szelíd jószág lett belőle, csak sok dolgot még sem tudok,máig van hogy felhúzzuk egymás agyát aztán megy a flegmáskodás, és erről kellene segítség. És nem az, hogy "ha ennyit nem tudsz minek neked ló" , mert tanulni szeretnék,de kitől, ha ez a válasza rá mindenkinek??

Szóval hogy érjem el, hogy kövessen? Nem azért, mert "jaj nem kutya, minek kövessen" hanem azért, hogy kötél nélkül is teljesítse a kéréseimet. Köszönöm előre, akinek volna egy kis ideje rám, írjon privát üzenetet! Köszönöm!



2012. ápr. 18. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szervusz! Nekem nincs saját lovam, így időm nagyrészét olvasgatással töltöm, majd csak később a lovardában, de ugya az még mindig nem saját ló.


DE... Hogy miért mondtam el ezt? Mert egy bizonyos értelemben tudok segíteni, de csak rajtad áll, mit kezdesz vele.


A szabadidomítás az a bizalmon alapuló trükkökön alapul. Ez annyit tesz, hogy a ló elismer vezetőjének, akiben mindig megbízhat. A konkrét proibléma ebben az esetben talán az, hogy túl hirtelen vágtál bele a trükkökben, és nincs meg a bizalom. Amíg bármitől is fél, addig a parelli játékok sem mehetnek, amíg pedig a ló nem terepbiztos, a kötőfékkel lovaglás sem ér semmit.


Azt sem szuabad hagyni, hogy megunja a játékokat. Talán túl sokat vittél le egyhuzamban. Egyet-egyet, közte sok játékkal (fogócska, labdázás, valami egyszerű dolog figyeltetése: Pl rádióhallgatás), és simogatással.


A "minek neked ló" -ra tényleg csak annyit, hogy nem feltétlen vagy rossz gazda, csak talán túl hamar gondoltad, hogy elboldogulsz a paccal. De ez persze nem tragédia, hiszen vaklóban: MEGKÉRDEZTED.


Najó... A kritizáláson túl - este van, vajon értelmeset írtam egyáltalán?! - ez egy folyamat. A nagyon kicsi semmiségtől el kell jutni a célig. Sajnos ezt ennél jobban nem tudom elmagyarázni... Ezek az elméletek csak jönnek maguktól...

2012. ápr. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Idős a ló?Hány éves?
2012. ápr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! 5 múlt
2012. ápr. 30. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!