Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentettek rágalmazásért...

Rebel888 kérdése:

Feljelentettek rágalmazásért és becsületsértésért, de én privátban hoztam tudtára az illetőnek, hogy mivel vádolom. Ezért helyt adnak neki a bíróságon?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen összefüggések alapján gyanakszok rá, hogy eltulajdonított valamit, amit a tudtára is hoztam. DE! a levél végén hozzátettem, hogy ha esetleg én tévednék, akkor szintén írásban, bocsánatot kérek tőle. Nem nagy nyilvánosság előtt hanem egy privát levél formájában. Minősülhet ez aljas szándéknak a részemről?

2012. ápr. 2. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha csak neki küldted el a levelet és nem tudja bizonyítani hogy másnak is elmondtad akkor nincs is ügy...

Ha meg csak a gyanút írtad le és leírtad hogy bocsánatot is kérsz ha nincs igazad akkor a bíróság valoszínű a békítésen is elmondja a csákónak hogy azért "gondolja végig" hogy végig akarja-e vinni a dolgot!

Mert nyerni nem fog vele ezek alapján...


És ugye a feljelentőnek kell bizonyítania hogy te másoknak beszéltél erről és azt állítottad hogy ő lopott. Mert ha csak azt beszéltétek meg hogy meghatározott események miatt te rá gyanakszol az megint nem ér semmit.


Szerintem ijesztőbben hangzik hogy feljelentett téged mint ami emögött van valójában.

Vélhetően az ügyvédje(ha egyáltalán van) a pénzért elvállalta de ezzel nem tud mit kezdeni.


Én a helyedben nem nagyon izgulnék a dolog miatt mert nagyobb a füstje mint a lángja...

2012. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akkor ne is keressek addig ügyvéded? Várjak, hát ha küldenek valahonnan papírt? Illetve mi van, ha csak a levél azon részét mutatta be, amiben megvádolom és a többit nem?
2012. ápr. 2. 11:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg nem kapsz hivatalos levelet addig nem kell semmit tenned. Neki kell mindent bizonyítania, nem neked!

A rendőrség nulla energiát fog erre fordítani így amit magától összeszed(vagy egy drága ügyvéd sok pénzért) neki csak az van!


A levélnél meg bizonyítania kell a hitelességet vagy neked elismerni hogy az valódi!

Ha csak egy részét mutatja meg (mondjuk fénymásolatban) akkor megmondod hogy így te nem tudod hogy igazi-e csak ha a teljeset és eredetit mutatja.


Nem mellesleg a kettőtök vitájára alapozni egy rágalmazási/becsületsértési pert szerintem hülyeség!

Mert ahhoz az kéne hogy te a számára káros és hazug állításokat állítsál róla nyilvánosan!! És itt a nyilvánoson van a hangsúly.


A legtöbb ilyen per azért indul mert valaki a neten írogat negatív véleményt vagy nyilvánosan rágalmaz valakit!

De hogy egy egyszerű, privát levélért ilyen induljon???

Mondom, talán ijesztő hallani hogy bepereltek de a valóságban elég súlytalan az egész!

2012. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából a facebookon történt a privát levelezés, mert más elérhetőséget nem találtam hozzá. Illetve azt is belefoglaltam, hogy a jelenlegi munkahelyén is lehet hogy tudomást szereznek az esetről, de ezt csak mint lehetséges opciót soroltam fel. Én sem értem, miért rohant egyenesen feljelenteni, ahelyett, hogy tisztázta volna velem. A felmondása napján tűnt el ez a bizonyos dolog, de előtte 3 nappal rákérdezett, hogy kié, mert ez pont jó lenne neki. Én közöltem vele, hogy ki a gazdája, de meg se fordult a fejembe, hogy elővigyázatosabbnak kell lennem. Állítása szerint megnézegette (ruhadarabról van szó) és állítása szerint pont az Ő mérete. Csakhogy én korábban feltekerve egy nejlonba raktam. Tehát neki ki kellett bontania, hogy láthassa a méretét és csak ketten voltunk egy öltözőben. Eleve hozzá nyúlt az én holmimhoz. Igazából nekem kellett volna feljelentést tennem ismeretlen tettes ellen.


Nem beszélve arról, hogy a levelet tovább küldte a munkahelyem központjába...

2012. ápr. 2. 13:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Normális országban kiröhögné a bíró, de itt az Orbán-rendszerben már nem lehet tudni...
2012. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: hagyjuk az ostoba félelemkeltést.

Még szép, hogy nem lesz ebből ügy. Semmi se történt gyakorlatilag.

2012. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia!
2012. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Én még csak most csatlakoztam ehhez a fórumhoz. Én most hasonló cipőben járok,megvédtem a lányomat, mert a kolléganője több alkalommal olyan szavakkal illette, ami nagyon sértő és megalázó volt számára. Nem először teszi, amit eddig elnéztem neki, de most betelt a pohár. Én is írtam egy privi üzit az iwiw-en, levélben, nem üzenőfalra, és rendesen leosztottam a lapot. Telibe találhatta, mert tehetetlenségében, és dühében, ja és azért, hogy a lányomon bosszút álljon, elment a fönökéhez, kinyomtatott levéllel a kezében. Erre felhívatták a lányomat, és jól összeszidták azért amiről ő nem is tudott, és nem is tehetett. Becsületsértéssel vádolták őt, és nem engem! Természetesen védekezett a leányom, de főnöke kijelentette, hogy igen is ezért Te fogsz felelni. Egy halom marhaságot összehordtak neki, vádaskodtak, és még be is fenyítették, hogy ha nem tetszik ez az állapot, akkor kaphat más beosztást de nem biztos hogy jobban jár. Sőt. Mindez azért történhetett meg, a kolléganő a saját főnökével és családjával összejárnak bulizgatni. Természetes hogy megvédi. De én nem így látom a helyezetet. Egy magán jellegű vitának, ami nem a munkahelyen, és nem a munkahelyről szól, két ember között, nem nyílvánosan az nem tartozik egyik munkáltatóra sem, a főnökre meg pláne nem. (Jól gondolom???) Olyan volt mint egy békebeli tárgyalás, ahol szembesítették a vádlót és a vádlotatt, csak itt a vádlók 3 ember állt. Egy főnök, főnökhelyettes, és a kolléganő. 3-an egy ellen. Kérdés? - kimerítheti -e a hivatalával és beosztásával vissszaélt vád jogosságát! Bár nem szándékozom semmit sem tenni, mert kész röhejnek tartom az egész ügyet, csak kiváncsiskodom, másoknak mi a véleménye?
2012. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 acelsziv ***** válasza:

Utolsó: Na EZÉRT nem szólunk bele más vitás dolgaiba. Lehet, hogy a lányod tudta, mi a helyzet annál az illetőnél, ezért nem lépett érdemben. Mi is voltunk úgy a munkahelyen, hogy nem tehettünk semmit, mert a szemétláda nőszemély a főnök k*rvája volt.

Most azonban csúnyán keresztbe tettél a saját lányodnak is.

Lehet, jobb lenne, ha váltana, mert nyugta már nem lesz.

2013. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!