Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy szamár sokkal "rosszabb"...

Egy szamár sokkal "rosszabb" egy lónál?

Figyelt kérdés

Van már tapasztalatom csacsival is, de "lovaglás" szempontjából még nincs. Viszont lovam már volt, ráadásul nem is egy "könnyű eset" volt, amikor hozzám került.


A szamár miben rosszabb egy lónál, ha hátasként szeretném használni? Azon kívül, hogy lassabb nála, és vannak neki időnként "megmakacsolás-rohamai". :P



2012. ápr. 21. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy szürke szamaram. Az az igazság, hogy igen odaadó jószágok, rájuk is lehet ülni, de ne várd, hogy vágtatnak majd. az enyém öregesen ellépeget, nem nagyon gyorsak, emiatt nem használom őkelmét nap mint nap. Viszont kis kordé elé fogva kitűnőek, nagyon jól bírják a terhet. Nekem eddig egyszer makacsolta meg magát, akkor aztán kikötöttem, és egy pár órát otthagytam a kapuban. Lenyugodott, utána semmi gond nem volt vele. Nem lehet tudni, milyen a jellemük, mindenesetre nekem beváltak.
2012. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)


Én különben úgy hallottam, hogy kitartó képzéssel akár vágtára is lehet őket bírni, és vannak is ilyen csacsi-versenyek Amerikában is, de persze azt sejtettem, hogy ilyen szempontból túl sokat nem várhatok tőle.


Azt esetleg meg tudod mondani, hogy hány kg-ig lehet ráülni egy nagyobbacska szamárra?

2012. ápr. 21. 09:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a szamarak nagyobb terhet bírnak el, mint a lovak. A legmagasabb lovak is úgy 100kg-ig bírják el az embert, a szamár egy kicsivel többet . Ezért is teherhordó szamár. Láttam Horvázországban a "hegyeken" olyan embert, aki szamaragolt, pluszba még volt 3 sporttáska nagyságú csomag.
2012. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyit bírnak el, nálunk csak a srácok baromkodtak a csacsival, de szegény némelyikük alatt már feküdt volna le. Amúgy gyerekek alatt patraccal ellépked, elügetget a szamár, de vágtamunkára nem alkalmas, meg hobbilovaglásra sem. Szerintem inkább szenvedés rajta ülni a pici mérete miatt, mint élvezet, elég kényelmetlen. Jellemre kicsit mások mint a lovak, nem annyira értelmesek szerintem, de ugyanúgy munkaképesek, sőt még szerintem kedvelik is a munkát, mint a lovak.
2012. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Hát, én eléggé kis termetű vagyok, amúgy pónikon is szoktam ülni. :) 50 kg-ot még elvileg el kell bírnia egy 135 cm marmagasságú csacsinak, gondolom, mivel a hátszerkezete jóval "strapabíróbb" a lóénál.

De javítson ki valaki, ha tévedek.

2012. ápr. 22. 08:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy strapabíróbb-e a hátszerkezete. Az tény, hogy szívós állatok, de inkább szerintem azért terjed el az a hit, hogy strapabíróbbak, mert őket még mindig inkább haszonállatként használják, még a lovakat többnyire hobbira, sportra. Nyilvánvalóan gyengébbek, mint a lovak, viszont kisebb igényeik vannak, tehát szívósabbak, de a te 50 kilóddal nem lesz problémája.
2012. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt mondta hogy a szamár nem annyira okos mint a ló, az már megbocsásson, de HÜLYE!

A szamár olyan mint a macska, azért nem csinálja meg a parancsokat (macskánál: ül, fekszik, stb szamárnál: ül, fekszik stb.) mert nincs kedve! Míg a ló és a kutya a gazdájának mindent megcsinálna. Nekünk a szamár olyan, hogy mikor kivisszük a gyepre és ráülünk, visszabattyog a helyére és vár hogy bekössük, mondván hogy ő nem akarja hogy meglovagoljuk!

2012. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!