Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van1magyar vizsla kutyám...

Van1magyar vizsla kutyám aki8éve van nálam.2010. december6. án egyik óráról a másikra megvakult. Elvittük Nyiregyházára az állatkórházba ott azt mondtákGlaukómája van. És a mainapig egyre rosszabb. Apa szerintel kellene altatni. Ez nem szenvedésneki?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is vizslám van, 11 éves, szerencsére nem vak, de ha az lenne se lenne szivem elaltatni. Ő is egy élet, nem tudja elmondani, hogy mit szeretne, nem dönthettek felette. Persze ha azt látjátok a viselkedésén, hogy szenved,szomorú, kedvetlen, stb..akkor szerintem is lehet jobb lenne neki elaltatni. Ismerek 2 cicát is, aki megvakult, de abszolút nem szenved, ugyanúgy él, mint eddig, tud rendesen tájékozódni, stb... tavaly ideiglenesen befogadtam egy háromlábú cicát,akit egy kutya marcangolt meg,de ő is megszokta....

Azért mert valaki testileg fogyatékos, nem kell rögtön elaltatni.szerintem.Embereket sem altatnak el, ha megvakul, vagy levágják a lábát stb.

Azért meg ne altassátok el, mert nektek úgy lenne könnyebb,és nem akartok vele"bajlódni", ha már 8 éve ott van, biztos megszerettétek már annyira,és sok örömöt szeretetet adott, hogy megérje a fáradozást.

Ha látjátok a kutyán, hogy élni akar, ne altassátok el.

2012. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háát kezelni kellett volna amikor még kezelhető volt. Ez nem egyik napról a másikra megy. (pl fotókon már évekkel ezelőtt látható kellett volna, hogy legyen a szem színváltozása)

nem szenvedés,mert nem jár fájdalommal. Ha elegendő elfoglaltságot biztosítassz neki akkor teljes életet élhet

2012. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha nincs fájdalma, évekig élhet még vakon. Biztosítani kell neki az állandóságot a lakhelyén. Ha mindig-mindent ugyanott talál, nagyon jól el fog igazodni egy idő után. Majd jobban fogja használni az orrát és a fülét.
2012. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem fog fájdalommal járni. Levert, szomorú lesz, mert meg kell szokni, hogy világtalan. de fel fog majd oldódni, és meglátod egy pár évet is le fog húzni lehet nyugodtabban, de fájdalom nélkül.
2012. márc. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Az én spánielem már kb 9 évesen megvakult, és 15 évig élt! A világ legboldogabb kutyája volt, észre sem lehetett rajta venni, hogy nem lát. Emiatt elaltatni hülyeség egy kutyát.

2012. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha te is megvakulnál, a szüleid elaltanának? Nem. Neki is van joga az élethez. Jaa már vak és teher csak addig volt jó míg egészséges volt...
2012. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kezeltettük, az állatorvos 2 naponta injekciót kapot, és elvittük Nyíregyházára is ahol azt mondták h Glaukámás lett, és hogy ez a fajtiszta kutyáknál sajnos előfordul. A szemébe nagyon nagy a nyomás, és elégé kidülemlő a szeme...Nem tudom h mi legyen , már 1,5 éve igy él, és el is él, és jol is van, de még is olyan mint ha fájna neki :S
2012. márc. 24. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!