Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Parelli módszer vélemények?

Parelli módszer vélemények?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla?? Mennyire lehet hatásos, és mennyire vált be nálatok???

2012. ápr. 27. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

A Parelli módszer az, amivel érdemes lehet kezdeni a természetes lókiképzést, ad egy jó alapot, de onnantól kezdve (parelli 7 játék) szerintem minden szabadidomítós egy kicsit saját magára és a lovára formálja az egészet, valamiből elvesz, hozzáad, és így lesz tökéletes.


Magáról a parelli módszerről az a véleményem, hogy tényleg nagyon jó alapot tud adni, a semmiből el lehet jutni egy bizonyos szintig, ahonnan aztán autodidakta módon lehet továbbfejlődni a lóval együtt.

2012. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Maga a módszer nem rossz! Tisztelem Parellit és Montyt, hogy ilyen szintre eljutottak. Személy szerint nekem tetszik, de azért itt sem szabad átesni a ló másik oldalára, és szapulni azokat, akik zablával lovagolnak, meg a versenysportot, meg meg amiket itt vagy bárhol csinálnak az "álparellisek". Meglehet próbálni, de itt sem a csodát kell várni. Ez is egy hosszú kiképzési módszer, és az mellett, hogy elnyered a lovad bizalmát, a saját lovaglásodat is szem előtt kell tartanod. Senki sem születik profinak, de igyekezz sokat tanulni és gyakorolni.
2012. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nagyon hasznos,nekem nagyon sokat segített a lóval,sokkal szorosabb lett köztünk a kapcsolat.
2012. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A mai napon el is kezdtem a gyakorlást. :) Ebben a módszerben jutalmazzák a lovat valamiféle jutalomfalattal??

2012. ápr. 27. 21:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok valami könyvet vagy oldalt ahol leírják részletesen, hogy mit hogyan csináljuk?? Keveset olvastam róla még, és nem tudom 100%-al alkalmazni, ezért félek, hogy többet ártok vele mint használok.
2012. ápr. 27. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Hasznos szerintem és fiatal csikóknál remek alapozás lehet a későbbi klasszikus kiképzéshez. Pl csikót már lehet kötőfékkel lovagolni, akár terepen is, és ezután következne a klasszikus zablás, lekötéses futószárazás, majd a zablás lovaglása és továbbidomítása a lónak.


Jutalom falat nincs, az a kliker-es módszernél van, ami kutyáknál is megy. Én simogatással és sose paskolással jutalmazom a lovat.


Én olvasás helyett ajánlanám egy kurzus felkeresését valami ismertebb névnél. Igaz nem olcsó, de segítenek elindulni és ha a későbbiekben is segítség kell, akkor választadnak a kérdéseidre.

Igazából még DVD-kből lehetne tanulni, de minden ló más és más, így nem árt ha van melletted egy instuktor, akinek nagyobb tapasztalata van.

2012. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jutalomfalatot SOHA! :)
2012. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Csak annyit fűznék még hozzá, hogy a csikót legelőször is zablával kell lovagolni, és csak utána lehet áttérni a zabla nélküli módszerre.
2012. ápr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi is először zablával akarjuk/fogjuk és mikor már megbízható akkor térünk át a kötőfékes lovaglásra.
2012. ápr. 29. 08:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasznosnak nem mondanám, inkább jó időtöltés és egy fajtája a kapcsolatépítésnek.

Kell hozzá: Egy birka ló akivel bármit meg lehet csinálni, , csomózott kötőfék, parelli vezetőszár, és parelli ostor vagy mi.

2012. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!