Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jobb lenne neki nálunk?

Jobb lenne neki nálunk?

Figyelt kérdés
Apukámmal régóta szeretnénk egy lovat. Ő nem velünk lakik, de sokat megyek hozzá. Nemrég mondta, hogy van egy eladó paci egy közeli faluban, ami 120 ezerért van hirdetve, de a bácsi annyira nem tudná tartani, hogy 70 ezerért is odaadná. Apa a 2 haverjával együtt összedobná a pénzét, és én is beszállnék. Eladnám a játékaimat. Van egy nagy háza egy1 hektáros udvarral és egy nagyon nagy tóval. A szomszédban van egy négy hektáros telek egy félig kész házzal (ami nem hiszem, hogy kész lesz valaha is). Az kaszálóként szolgálna. Valószínű, hogy csak egy kis fedett fatákolmány lenne, és egész nap kint lenne. Szerintetek jobb helyen lenne apánál, mint ott (ahol már szinte semmi pénz nincs).

2012. máj. 5. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Ha nem értetek a lovakhoz, nem lesz megfelelő a ló boxa, nem jó a terület füvének minősége, vagy veszélyes a tó, akkor nem.


Ha ezek ellenkezője van, akkor igen, de még azt is tegyük hozzá, hogy a lónak megvan a megszokot élete, a lóbarátai, és a gazdája.

2012. máj. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Ha nem volt még lovatok, nem értetek hozzá, akkor nem kéne ilyen nagy fába vágni a fejszéteket.
2012. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Max a vágó elől mentenétek meg... Nem lenne jó ötlet egyébként, mert nem tartottatok még lovat, nem értetek hozzá. Normális helyre van szüksége, azért amikor villámlik, szakad az eső, nem állíthatod be egy kis tákolmány alá csak úgy... Egyedül amúgy sem szabad tartani, társ kell neki...


A baj az egyébként, hogy olyan apróságokon múlik minden, hogy arról fogalmad sincs... Nem lehet bármilyen növény a legelőjén, van ami mérgező nekik, és a betegségeket sem ismered. És nincs az, hogy kihívjuk a dokit, mert általában akár 3 óra is lehet, mire kiér, addig a kólikában simán elpusztul a lovad, főleg úgy, hogy fogalmad sincs róla, mit is kéne tenni...

2012. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen felkészültök, akkor nem lesz baj. Na most lovaknál az a probléma, hogy nem mindenkinek való ló, vagyis nem mindjárt elsőre. Ha esetleg a családban volt valakinek lova, vagy a szomszéd bácsi is tud segíteni, akkor azt javaslom fogadjátok meg a tanácsait, és a segítségét. Sajnos azt tapasztalom, hogy vannak olyanok, akik még miután évekig lovardába is jártak, és a lovak között mozognak, nagyon sután viselkednek a lovakkal, és bizony ha egyedül kell egy állatról gondoskodniuk, akkor tehetetlenek, vagy állandóan bizonytalanok. Oké, hogy a hibáiból tanul az ember, meg nem születik mindenki profinak, de bizony nem kis kiurázsi kell egy fél éves kényszerpihenő után egy lóra ismét felülni, vagy egy elvadult, rossz szokásokat felvett lóval dűlőre jutni. A lovakat nem szabad sosem bántani, de a hülyeségeket nem engedjük meg nekik, mint pl. a harapás, rúgás, csipkelődés.
2012. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még valami! Ez most tudom nagyon nagy ge*iség lesz tőlem, de én sokkal jobban becsülöm azokat, akiknek a ló otthon van, és ők maguk látják el, takarítsák ki a boxot minden nap, és még lovagolnak, vagy kocsikáznak is, és ezt ráadásul hosszú évekig csinálják minden nap. Hogy miért? Mert szerintem csakis ekkor nevezhető valaki igazi lótartónak. Persze, ha előveszem a jobbik eszem, akkor logikus, hogy egy nagyvárosban, panellakésban élő kislánynak vagy kisfiúnak nincs hol elhelyeznie a lovat, és így meg is értem, és tiszteletben is tartom, de én soha nem akarnák úgy lovat, hogy ne nekem kelljen róla minden nap gondoskodnom. Nálunk sosem volt olyan, hogy a lovaim jobban ragaszkodnak a lovászfiúhoz, vagy egy másik lovashoz, mint hozzám. És ide nem kellett nekünk parelli (ami szerintem egy jó dolog), csak annyi, hogy a lovam mellett voltam mindig, és minden extra dolog nélkül működött/működik ez a kapcsolat dolog.
2012. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De nem értem azt, hogy mindenki azt mondja, hogy az tartson lovat, aki ért hozzá. Hiszen aki ért hozzá, az úgy kezdte, hogy nem értett hozzá. Amúgy apa egyik haverjának lovas tanyája van. És nincsenek agyon kényeztetve, nincsenek minden áldott éjszaka istállóban, mégis élnek és virulnak.
2012. máj. 5. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez így ebben a formában nem igaz, bárki, aki lovat tart, megtanulta valahol, valakitől a módját. Valószínű, hogy előtte lovardákba járt, amikor megvette a lovát, akkor is ott tartotta, volt segítség. Vagy a családjában voltak lovak, és ott tanulta.

Igaz, hogy nem egy részecskefizika, de pár dolgot nem árt tudni elméletből, és gyakorlatban mielőtt belevág az ember.

2012. máj. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 8 évig lovaztam, és 3 évig komolyan foglalkoztam azzal, mi, és hogy lesz a saját lóval. Közben elvégeztem egy lovas szakiskolát is. Talán itt a különbség.
2012. máj. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki nem értett hozzá, az nem rögtön lótartással kezdte, hanem megtanulta innen vagy onnan. Ez olyan dolog, hogy lehet ám kisérleezni, csak elég sz@r dolog, mikor a lovad elpusztul és kiderül hogy éppen a te hibádból. Mint ahogy azt már elmondták, vannak olyan szabályok, amik nem bonyorultak, de nem is lehet kisujjból kiszopni őket.


Egyébként meg egy ló vágón is többet ér 70 kilónál, ha ennyire olcsón adják, annak baja van. Magyarul ez azt jelenti, hogy alaphangon nem használható, de melette még jóeséllyel tartósan beteg is, és vagyonokat vinnel el az orvos, gyógyszerek (akár egy egyszerű vitamin is tízezres tétel).

Amit még nem végok, hogy bár ecseteled, hoyg a bácsinak nincs pénze, de neket ugyanúgy nincs. ha 70 ezret 4(!) embernek kell összedobnia, akkor szegények vagytok egy lóhoz. Bocsi, de ez van.

2012. máj. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tarthattok lovat istálló nélkül is természetesen, és oké, hogy így is tudnak élni, de vannak helyzetek, amikor igenis kell az adott tudás, és körülmény. Megpróbálhatjátok, de előtte tényleg komolyabban kéne foglalkozni ezzel az egésszel előtte... Hogy miért? Mert egy kólikánál, vagy bárminél, ami nem olyan, hogy még egy hétig elvan vele a lovad, mondjunk ha leveri a bőrt kicsit az orrán, egy kólikában elpusztulhat a lovad pillanatok alatt, és ha nem tudod, hogy mit tegyél, akkor egyszerűen elpusztul, és kész... Rengeteg teendő van, például nem szabad feküdni hagyni, mozgatni kell, és azért nem árt, ha ismered a gyógyszereket, és van otthon is minden, ami kellhet. Nálunk a lovardában például a tulaj/edző/mindenes tökéletesen ismeri a cuccokat, tudja, mit kell adni a lónak, van injekció otthon, és minden szükséges dolog, így jó eséllyel lehet megmenteni egy lovat bármilyen helyzetben, mintha jaj, hát fekszik, milyen aranyos, lefényképezem, felteszem facebookra... Jé, izzad is, biztos melege van szegénykémnek, de hát nyár van...


Ne ért félre, ez nem bántás, csak tényleg akkor jössz rá, hogy mekkora kockázatokkal jár, mikor ott vagy abban a helyzetben, hogy a doki bejelenti, hogy AZONNAL be a futóba a lovat, fel Pestre műtétre, és simán 800 000 Ft... Ha se futód, se kocsid, ami elvigye, se több millió forintod zsebben az adott alkalommal, akkor körülbelül esélytelen, hogy a ló túléljen egy bármilyen hirtelen jött kólikát, méhcsavarodást, és hasonlókat... Lehet, hogy ez így hihetetlen, meg hogy veled úgysem történik meg, de ezért ajánlatosabb inkább egy lovardában kezdeni ezeket a dolgokat, mert rengeteget tanulhatsz azzal, hogy látod, és ha egyszer úgy döntesz, hogy akkor bevállalod az otthoni lótartást, akkor ezek nem lesznek új dolgok, és tudod majd kezelni az egyes betegségeket/sérüléseket...

2012. máj. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!