Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel kell vigyázni, ha...

Mivel kell vigyázni, ha western feszítő zablát használunk?

Figyelt kérdés
Én angolban tanultam meg lovagolni, de azon tűnődtem, ki szeretném próbálni a western zablát. Mik a veszélyei? Mire kell ügyelni?
2012. máj. 5. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Angol lovaglásban szeretnéd kipróbálni a western zablát? Hohóó, felejtsd el. Angol lovas kezébe az a zabla egyenlő egy éles késsel! A westernesek szinte hozzá sem nyúlnak a ló szájához, a ló testsúly, csizma segítségre "működik" 100%-osan, annyira használják a szárat, hogy egy picit jobban ráfektetik a nyakára és a ló már tudja, hogy merre kell fordulni.

Nem véletlenül nem használunk western cuccokat angolban. Felejtsd el, tényleg.

2012. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Western lovas, lógó szárral:

[link]

2012. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy nagyon rutinos lovas, akkor abszolút nem ajánlom, mert több kára lesz mint haszna... mivel nagy az áttétele, ezért a megszokott kifejtett erőt megsokszorozza, ha nem vagy hozzászokva, akkor hatalmasakat fogsz rántani a ló száján, és nemhogy finomítani, hanem csak keményíteni fogsz a száján. Az igazi western munkában farmokon azért használják, mert gyakorlatilag egy láthatatlan, leheletfinom mozdulattal irányítható a ló, de máskülönben nem sok értelme van, szerintem.
2012. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az a veszélye , hogy tönkre lehet vele tenni a ló száját. Gyakorlatilag az egész ló tönkrement ha szétnyíródik a szája, javítani kismértékben lehet rajta de 100%-os soha nem lehet egy ilyen ló.
2012. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előbb szerintem menj el egy jobb ranchre és nézd meg hogy lovagolnak azzal a zablával.

A wescoban az a lényeg, hogy full lazák a szárak, ha pl balra akarsz menni, akkor a jobb szárat a ló nyakára fekteted, illetve jobb csizmával tolod balra, a ló arra lett tanítva, hogy a szár mellől ellépjen. Nagyon finom segítségeket adnak, főként testsúllyal és csizmával, a szár az utolsó, ami dolgozik, az is leheletnyi pár grammos-dekás súllyal. Ráadásul feszítővel versenyen pl szigorúan egy kézzel kell lovagolni.

Viszont azok a lovak úgy is vannak belovagolva, tehát western stílusban.

Tavaly volt szerencsém ülni egy jól képzett wesco lóra, mely versenyzik. Teljesen más.


Ha te most betolsz egy ilyet az angol módon lovagolt lovacskád szájába és te olyan jó angolosan meghúzod a szárat, akkor az a ló jó eséllyel seggreül. Sok angol lovas, még egy pelham zablát sem tud elegendő finomsággal kezelni, nem ám egy ilyen "kapukulcsot".

Ha wescoba akarsz lovagolni, akkor előbb magadat képezd át, majd csak ezután a lovadat. Attól hogy western cuccba bújtatod a lovadat, még nem lesz western ló, csak ló wesco felszereléssel. :)

2012. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából most kötőfékkel lovagolok, és szabadidomítok, de ki szerettem volna próbálni. De rendben, akkor előtte elmegyek valami "előképzésre". xD
2012. máj. 5. 23:35
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Az jó, ha kötőfékkel lovagolsz, meg ha szabadon idomítasz. Akkor nem idegen a lovadnak, hogy a nyomás iránya ellépjen és ne ellene dolgozzon. Esetleg megtaníthatod neki azt, hogy a szárat nyakra fektetve "tolod" a lovat a kívánt irányba+ ugye csizma és testsúly.

Persze tényleg nem árt, egy kis átállás.

2012. máj. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!