Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovász szeretnék lenni,...

Ha lovász szeretnék lenni, akkor érettségi után milyen sulit/képzést kell elvégeznem?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lótartó-tenyésztő OKJ, de egy Lovastúravezető-ivel szerintem többet érsz.

Amúgy azt tudnod kell, hogy a lovászok elég keveset keresnek és rengeteget kell dolgozniuk, sokszor be sincsenek jelentve, vagyis feketén dolgoznak, ami később nagy problémát jelenthet (azokat a munkával töltött éveidet nem számolhatod el sehova). Sokszor munkaszerződést sem adnak és bármikor kirúghatnak. Külföldön talán meg lehet belőle élni, de ott is a maximumon túl kell nyújtani és onnan is különösebb indok nélkül hazaküldhetnek.

Én is ez akartam lenni anno, vagy bárki aki lovakkal foglalkozik, de emellett igényem van a kényelmes életre is, ráadásul a párválasztásnál is hátrány lehet, főleg, hogy a legtöbb lovászmeló bentlakásos. Én most arra gyúrok, hogy a diplomám után munkát szerezzek és ha egész magasra jutok, akkor veszek egy két lovat magamnak otthonra, azokkal elleszek.

2012. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz aztán marha fölösleges sulit elvégezni, mert sima betanított fizikai munka. valahol bedolgozod magad és annyi. Rádásul úgyse maradsz lovász sokáig, senki nem marad az, mert nem élet, aki próbálta, az tudja, majd rájössz te is.
2012. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne akarj lovász lenni, mert nem kimondottan a lovakkal foglalkozik. Azon kívül, hogy behozza őket a karámból, és max lecsutakolja őket, HA megkérik erre, de a legfőbb dolga a takarmányozás, az almolás és az istálló tisztán tartása. Meg pályakarbantartás.

Elég kevés fizetést kapnak egész napos melóért, és kevés a szabadnapjuk is, ahogy az első írja sokszor bentlakásos a munka, szóval még csak a hétvégék sem szabadok.

Inkább végezz el egy edzőit vagy egy lovastúra vezetőit, ha ennyire lovazni szeretnél, de itthon ezekből sem igazán lehet megélni.

2012. máj. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha nagyon lovakkal szeretnél foglalkozni,én azt is tudom ajánlani,hogy kezdj bele egy gyógytornász képzésbe,arra aztán ráépítve vmi lovas terápiát,elmehetsz lovas terapeutának.Lovakkal,és gyerekekkel foglalkozik az ilyen.
2012. máj. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, abból talán meg is lehet élni.
2012. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
67%
vagy legyél lovasedző, de valamivel emelkedj ki a többiek közül, pl. Parelli-módszerrel oktass. Akkor megyek hozzád én is:D
2012. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
67%
utolsó kommentelőnek ha érdekel a parelli saját lovaddal megtaníthatlak rá, csak keress meg! :)
2012. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 glaslo1 ***** válasza:
Semmit! Irány a Hortobágy és beállsz csicsásnak valahová 100x-többet tanulsz mint az iskolapadban és még fizetést is szépen kapsz érte!!
2012. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 glaslo1 ***** válasza:
Az ún. "tanult lovászok még a "lovin is csődöt mondtak már a "gnajászás során!
2012. máj. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
engem nagyon érdekel a Parelli-módszerrel való oktatás..csak nem tudom hol lehet ilyen képesítést szerezni.
2012. máj. 13. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!