Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 2 hónapja lovagolok. Mit...

2 hónapja lovagolok. Mit lehet tenni, ha a ló türelmetlenkedik alattam és nem azt csinálja amit szeretnék, pedig a lovász szerint jól csinálom?

Figyelt kérdés
A szárak egyenesek,egyforma hosszúak és párhuzamosak.A kezem is jól tartom az ülésem is megfelelő,de a ló nem nagyon akar állva maradni alattam....
2008. máj. 31. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez látni kellene, hogy is lovagolsz. Vajon a lovász tud neked szakképzetten utasítást, tanácsot adni? Milyen lovas tapasztalatai vannak?

Sajnos még mindig nagy divat Magyarországon, hogy aki már kétszer látott lovat, azt gondolja, hogy ő oktató.

Elsősorban azt kellene mérlegelned, hogy ahol lovagolsz, ott megfelelő színvonalú oktatást kapsz-e, vagy érdemesebb elmenni máshová.

Az sem mindegy, milyen a ló alattad. Vannak elfásult iskolalovak, akik örülnek, ha megmozdulni se nagyon kell, mert szerencsétlenek napi több órát kénytelenek teljesen hozzá nem értő embereket megtűrni a hátukon. Vannak lovak, akik türelmetlenséggel reagálnak.

A harmadik, hogy két hónap lovaglás még akkor sem túl hosszú idő, ha minden nap lovagolsz. Jó lovas holtig tanul, ezt ne felejtsd el.

És akkor ott van még, hogy vajon a ló és lovasa összepasszolnak-e, mert van olyan, hogy egyszerűen bizonyos lovas bizonyos lóval képtelen együttműködni, míg egy másikkal jól egymásra találnak. Nekem is van olyan lovam, aki látványosan kínlódik tesómmal, na meg tesóm a lóval, pedig legalább olyan szintű lovas, mint én. Lehet, hogy még jobb is. Mégis, az a ló valamiért nekem működik igazán.

Szóval ezer összetevője lehetséges a dolgoknak, amit látatlanban nem lehet megítélni. Szerintem legalább egyszer menj el egy igazán profi edzőhöz, mondjon ő véleményt rólad, úgy, hogy lehetőleg megfelelően képzett lovon ülsz. Könnyebb lesz akkor levonni a megfelelő konzekvenciákat.

Sok sikert és további jó lovaglást!

2008. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolalovak sokszor elég türelmetlenek, hiszen naponta több olyan lovagol rajtuk, aki mindennel felidegesíti. Én is lovagoltam ilyen lovon lovaglásom kezdetén, azt ajánlom, váltsd le a lovat egy kicsit nyugodtabbra, majd ha elég ügyesen megy, megpróbálhatod "megnevelni" azt a lovat. Ez nekem bejött :) Azóta is utálok ráülni, de már legalább tudja, hogy velem nem szórakozhat...
2009. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is most ilyen lovon lovagolok.Néha nem akar megállni de már dolgozunk hogy ez ne így legyen.Amúgy nagyon ügyes,okos ló csak kicsit energikus.A régi lovam olyan volt hogy amíg szerszámozták nem kellett megkötni mert megállt egy helyben és kész se előre se hátra nem ment.Csak jött egy lány akivel nagyon jóban vagyok és ő azt a lovat akarta én meg odaadtam neki.
2009. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!