Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén milyen? Könnyebb vagy...

Szőrén milyen? Könnyebb vagy nehezebb, mint nyeregben?

Figyelt kérdés

szőrén milyen lovagolni?

és milyen kényelmes? :)


2012. máj. 10. 14:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
szia! :D nagyon jó szőrén lovagolni :D kb 2-3 éve csak szőrén megyek... :) nagyon kényelmes, főleg ha nem csontos, magas marú lovon lovagolsz. hát hogy könnyebb-e... szerintem nehezebb. ugye nyeregben ha megugrik vagy ilyesmi akkor ott a kengyel, itt ugye nincs. az egyensúlyodra és szorításra támaszkodhatsz, a nyeregben pedig kengyelbe is. meg kápába :D én nagyon szeretem, mindenképpen próbáld ki! :)
2012. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
én a lovamra, aki most 5 éves szőrén ültem fel először és azóta is csak szőrén lovagolom, persze tudnám nyeregben is,de nem akarom terhelni vele
2012. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Ne próbáld ki szőrén, csak ha nagyon biztosan megy nyeregben és igazán a társad a ló!

Nincs amibe megkapaszkodj, nincs kengyel, hogy a lábadat kitámaszd, szinte csak az egyensúlyérzékedre számíthatsz!


Azt megpróbálhatod, hogy milyen nyeregben úgy, hogy nem támasztasz bele a kengyelbe és nem kapaszkodsz bele a nyeregbe! Ha a kettő közül mégis szükség lenne akár az egyikre is, már a földön lennél nyereg nélkül.


Kényelmesnek viszont kényelmes, kivéve mikor izzad a ló, meg ha a farcsontod és a ló gerince összeér, az nem valami kellemes. Ezeket viszont egy patraccal kiküszöbölheted.

2012. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kényelmes, de csak akkor, ha nem valami gizda félvéren vagy arabon mész, mert iszonyatosan tudnak törni. Egy jó széles hátú sodrin, haflingin vagy fjordon jó így lovagolni, esetleg kis huculon:D

Az meg lovasra válogatja,hogy könnyebb vagy nehezebb. Teljesen máshová esik a lábad, csak az egyensúlyodra számíthatsz, meg arra hogy nagyon szorítasz.

Szeretek szőrén lovagolni, csak azt nem szeretem, hogy csúszik a lovam szőre, meg azt sem, hogy 5 perc múlva tiszta víz a nadrágom, mert összeizzadtam a lóval.

2012. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 x) ***** válasza:
Nehezebbnek mindenképpen nehezebb, hiszen gyakorlatilag nincs semmid ami segít fönt maradni a lovon. Meg kényelmesnek se feltétlenül kényelmes, főleg ha csontos vagy egyenes hátú lovon ülsz. De ha már van egy lovad akinek megszoktad a hátát meg a ritmusát akkor a legkényelmesebb a világon. :) Én egyébként jobban szeretem mert jobb a kontaktus a lóval meg ha leesel nincs mibe beakadni :)
2012. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Van jó és rossz oldala is. Én pl nagyon szeretek szőrözni, mert megbízom a lovamban. A háta nem túl kényelmes, de mára már teljesen belejöttem, így nem okoz problémát se a marja,, se a kényelmetlen ügetése. Viszon rohanós pacika, főleg ugráskor pörög be. Ilyenkor kicsit nehezebb megfogni. A másik hátránya nekem, hogy szeret botladozni, esdekelni. Volt, hogy egy botlásánál próbáltam megtartani a szárakat, botlott mégegyett, és leránotott. Viszont olyan okos lovam van, hogyha érzi, hogy nem vagyok teljesen egyesúlyban ő visszavesz a tempóból. Mindent összegezve: iszonyatosan jó, jobban lehet érezni a lovat, viszont idő kell ,hogy belejöjj. Én azt javaslom, ha van rá alaklmad ne csak egysze próbáld ki, hanem többször is, hogy bele tudj lendülni. Úgy fogod igazán élvezni:)
2012. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem is könnyebb, nem is nehezebb, inkább más. Teljesen máshogy ültet a ló háta, mint a nyereg. Ezzel a "nem tudsz mibe kapaszkodni" dologgal azért nem értek egyet, mert ha nyeregben ülsz, akkor sem kapaszkodsz sehová, még ha megugrik esetleg, akkor sem attól maradsz fenn, hogy van kengyel vagy nyeregkápa.

Amiért jobb szőrén, mint nyeregben: jobban érzed a lovat, ezért könnyebb ellazulni. "Természetesebb", úgyhogy ha csak felülök lötyögni, néha én is így szoktam.

Amiért rosszabb: ha éles a lovad gerince, az olyan érzés, mintha egy kés élén ülnél. Néhányan megijednek attól, hogy nincs nyereg (ok nélkül, és főleg azok, akik mindig nyeregben lovagolnak), és rágörcsölnek.


A kényelmesség attól függ, milyen alakú a lovad, és hogy laza vagy-e. Vékony ló + merev lovas = halál.

2012. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én lovagolok lovardában kb. 3 hónapja. De a szomszéd bácsinak is van lova, és mondta hogy felülhetek rá, csak nincs nyereg. De ha többször átmehetek majd, akkor majd remélem hogy jó lesz, és belejövök majd. A ló fajtája: sodrott :)

2012. máj. 10. 19:19
 9/18 anonim ***** válasza:
Vegyél egy patracot, az nem drága. Csak feldobod rá, az izzadság ellen véd, meg a fenekednek is kényelmesebb.
2012. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én kisbéri félvéren kezdtem szőrén. Sokat sétáltunk, aztán ügettünk néhány lépést. Egyszer sikerült leesnem róla, mert kiugrott alólam, de visszaültem. :) Alapnak jó volt, mert meg volt az egyensúlyom és így jobban éreztem már a lovat, mintha nyeregben kezdtem volna.

Nem tudom miért de kengyel nélkül szeretek lovagolni, tanügetni is. :) Szőrén nem nagyon szoktam, mert nem tudok felmászni rá, nagyon magas.

2012. máj. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!