Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pattogok a nyeregben, mit...

Pattogok a nyeregben, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már kb. 10x lovagoltam, a könnyüügetés nagyon jól megy, szárak nélkül is, 1x vágtáztam, 1x ugortam ami véletlen volt de tanügetésnél még mindig pattogok. Tegnap először voltizson voltam, mivel egy hónapot kihagytam(idő miatt, olyan sár volt ,hogy nem lehett lovagolni) de annyira pattogtam, hogy sikerült elvesztenem az egyensúlyomat és lecsúszni a lóról.Na akkor még pár kört mentem és utánna felnyergeltük a lovat. De ha szorítottam akkor elengedtem lábfejemet és kicsúszott a kengyelből, és ha tartásomra figyeltem akkor meg nemtudtam tartani. Valahogy ez nemmegy nekem, mi lehet a baj?
2012. márc. 3. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Lazítsd el magad, de a térdeddel szorítsd picit, és a csípődet próbáld meg a ló ütemére mozgatni, de semmiképpen ne legyél feszült! Amúgy voltizsban szerintem könnyebb tanügetni, mint nyeregben. :)
2012. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nos, nem vagyok egy nagy tudású ember ebben a témában, de szerintem nem kell nagyon aggódnod, ha még csak tízszer lovagoltál, és nem megy. Tanügetésnél nem kifejezetten az a lényeg, hogy odatapaszd magadat, nyugodtan lazulj el, ülj bele a nyeregbe, engedd el magad. Elég nehéz mindenre figyelni, úgyhogy csak arra figyelj, hogy biztosan ülj, ha az megvan, gyakorolhatod azt, hogy tökéletesen ülj. Sajnos túl sokat nem tudok segíteni, gyakorolni kell, és ráérezni, de a tanárod is sokat segíthet, mert ő látja mit csinálsz. Azért remélem valamire jó volt a válaszom.


M

2012. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy úgy szorítasz, hogy felhúzod a lábad. A sarkad lenyomva kell tartani, így se ki, se be nem csúszik a lábad a kengyelből/be. Külön kell "mozgatni" a csípőd és a lábad, vagyis megtartani. Térddel szorítasz, a sarkad lenyomod, és a csípőd ellazítod. Ha segít, picit dőlj hátrébb, így nem fogsz annyira pattogni.


Egyébként az mi, hogy ugrottál is véletlen? Nagyon kíváncsi lennék rá.......

2012. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat:) háát az úgy volt, hogy mentünk és volt olyan rész ahol lekellett volna lépnie és lelépés helyett leugrott.
2012. márc. 3. 20:32
 5/9 A kérdező kommentje:
de sikerült rajtamaradnom :D
2012. márc. 3. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Lejtőn, vagy min?
2012. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nyomd le a sarkad és nem fog kiesni a lábad és lazítsd el a derekad vedd fel a ló mozgását. Idővel menni fog majd.
2012. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, mégpedig voltizson, aztán később nyeregben. Ezt nem lehet megúszni, csak így lehet megtanulni. A jó hír, hogy ez előbb-utóbb mindenkinek sikerülni szokott.
2012. márc. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem se ment régen a tanügetés. Egyszerűen nem éreztem rá. Akkor felültem szőrén, hátradőltem, és ott ment. Ezután már nyeregbe is ment, de tény, hogy ott nehezebb. Amúgy nem mindegyik lónak van könnyű ügetése. Nálunk az egyi lovaon probléma nélkül kezdők tanügetnek, de az én lovamon kb csak én tudok tanügetni, mert az egyik legkényelmenetlegg hátú ló. Az ügetőnkön meg kb lehetetlen. Mindegy, ez csak mese volt, a lényeg a gyakorlás. Először voltizsba, és egy-két eséstől ne riadj vissza!
2012. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!