Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leírjátok a lovatok napirendjé...

Leírjátok a lovatok napirendjét? Órát is, kérlek! Valaki leírná nekem pontról pontra egy ló gondozását?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Reggel: eszik

Délelőtt: alszik

Dél: megyek vele egy kört. :)

Délután: eszik

Este: eszik, mászkál, lemosom

Éjszaka: fogalmam sincs, szerintem alszik :)

2012. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennyire kötetlen? Én úgy tudtam,mindig állandó időben kell etetni.Mindent pontosan és precízen szeretnék csinálni...
2012. máj. 21. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyanabban az időben kell etetni. 2 órás eltérésről hallottam én, hogy az még belefér. Ahol lovagolok oda mindig úgy megyünk, hogy a lehető legkésőbb, hogy ne legyen olyan meleg. Úgyhogy van amikor még korábban sötétedik akkor 5 körül megyünk most hogy már tovább van világos inkább hatra vagy minél később. Ott inkább ahhoz van kötve, hogy mikor végzünk a lovaglással és utána van etetés. Érthető okokból hiszen a lovak se szeretnek teli hassal futkozni. Télen ezért a lovak van hogy már fél 6-kor esznek nyáron meg előfordul, hogy 8-kor.
2012. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Reggel 7-8: reggeli

9:30-10-től 7-8-ig: karám (nyáron csak persze, télen általában sötétedésig, de van amikor sötétben is kinn vannak, ill. ha nagyon hideg van napközbe (-5 körül) akkor csak egy félóra karám esetleg többször, hogy ki ne hüljön az istálló. Napközben többször kapnak egy kevés szénát ha nincs legelő.

Karámból bemenet után vacsi télen 6-7 felé, nyáron 7-8.

Éjjel meg eszegeti a maradék szénát meg alszik.

2012. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 x) ***** válasza:
6-7 körül kapnak enni, vagy ha hamarabb fölkelek mert nem tudok aludni akkor kimegyek a lovammal lovagolni 7 körül. 8-9 felé legelő. 1 órakor itatás, melegben fürdetés. Mikor meleg van akkor 5-6 órakor edzés, ha nincs túl meleg akkor hamarabb. 7-8 körül istálló, etetés-itatás.
2012. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

reggel 6-7 abrak

7-14:00-ig karám (közben legelget ha nincs fű amit tud akkor kap kaszáltat)

14-17:00-ig ápolás, munka

18:00kaja

utána meg nem tom sztem alszik. :D

2012. máj. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 és 7 között megy ki a karámba. Ott megkapja a reggeliét amit lucerna olyan 8 körül. Én biztosan nem ülök fel rá délben. Szóval délelőtt legel addig a lovász kialmozza a boxát, délután 2 körül kiérek, letakarítom, megyek vele egy terepet, letakarítom. Vissza a karámba, 7-8 között be a boxba, akkor vacsora és reggel kezdődik elölről.
2012. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Télen napi 3x zab és 2x széna, nyáron 2x zab és 1x széna, mert nyáron nap közben legelőn van. Étkezések között általában karám vagy legelő, csak nagyon rossz időben marad bent nap közben. Napi 1x lovaglás vagy futószárazás, változó, hogy hánykor, de etetés után mn. fél órának el kell tennie, mielőtt mozgatod. Az istálló takarítása délelőtt történik.
2012. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 23. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!