Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom irányítani az erős...

Nem tudom irányítani az erős szájú lovat?

Figyelt kérdés
Eddig 7x voltam fél órát lovagolni. Az utóbbi 2 órán úgy voltam,, hogy 20 percet futószáron, 10 percet egyedül a körkarámba. És az a helyzet, hogy múlt héten a kemény szájú lovat kapom, és azt nem tudom annyira irányítani. :S És megállni is alig akar, tehát teljesen hátra kellett feküdni a nyeregbe, és tépni a szárakat hogy álljon meg. 2 héttel ezelőtt pedig egy puhább szájút kaptam és azt tökéletesen tudtam irányítani, szinte alig kellett a csuklómat mozgatni, szépen is ügetett. Ez normális, hogy a kemény szájút alig tudom irányítani? Megtudom csinálni majd valamikor?
2012. máj. 26. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Normális, hogy a kezdők eleinte nem tudják irányítani a lovat. Deha jót akarsz magadnak, akkor legközelebb is azt a lovat kéred, és nem szájtépéssel gyakorlaod a megállítást! Ugyanis tanulni "rossz" lovon lehet, ami pöccre megy és helyetted dolgozik attól te sok tudást nem kapsz.
2012. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak az a baj, hogy borzasztó sokan járnak oda, ahova én járok, mert az az egyetlen hely a környékünkön, ami olcsó és jó. Ez lényegében egy családi vállalkozás, ahol 3 ló van: a három közül csak kettőt lovagolok, mert azt az egyet csak profi lovasok tudják lovagolni, szóval marad még kettő. a puha szájú, az nagyon ideges a széltől, tehát őt nem mindig tudom lovagolni.
2012. máj. 26. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
játsz a szájával!
2012. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem feltétlen jó megoldás, csak ront a helyzeten. Húzd meg a derekad, "húzd" a szárat, tehát ahogy megállítanád... Egyébként még megpróbálhatod ilyenkor azt, bár nem tudom mekkora a körkarám, hogy leveszed nagyon kicsi körre... Mint mikor bepörög, és kiskört lovagolsz, csak ha kell, akkor annyira kicsit, hogy az ügetés lendületéből is kiessen, bár azért a saját tengelye körül ne forduljon meg:D
2012. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne feküdj hátra, a derék meghúzása nem egyenlő a hátradőléssel.

[link]


Egyébként szerintem teljesen normális, hogy kezdőként még nehezebben tudod irányítani.

2012. máj. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg az a gondom, hogy ha mondjuk ráfekszek a nyakára, akkor szintén alig tudom irányítani, meg odaadom neki a szárat. Meg ügetésnél sem. Majd szépen lassan beletanulok még az elején vagyok.:)
2012. máj. 29. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Van,hogy nem tudod irányítani,de ne dőlj annyira hátra!

Hogyha nem akar megállni,akkor enyhén dőlj hátra és óvatosan húzogasd a szárat:egyik-másik,egyik-másik.

Ha így se akar megállni,akkor légy vele határozottabb.

2012. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt a hátradőlősdit, meg a szártépést felejtsd el, semmit nem érsz el vele, csak azt, hogy még keményebb lesz a szája.

A kemény szájú lovakat általában túlnyomórészt derékkal és csizmával kell irányítani. Ha majd tapasztaltabb leszel, könnyedén irányítani fogod az ilyen lovakat, most azonban gondot fog okozni csak a csizmádra hagyatkozni. Kicsit át kell állítani ilyenkor az agyadat. Csak a csizmádra és a derekadra koncentrálj.

Felvételnél húzd meg a derekad, kanyarnál testsúly áthelyezéssel és a csizmáiddal irányítsd főként. Menni fog.

Ha sokáig cibálod a száját, meg fogod szokni, és kemény lesz a kezed. Nem mondom, hogy ne használd a szárakat, de ne tépd a száját.

2012. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!