Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adtok tippeket ügyességi...

Adtok tippeket ügyességi versenyre?

Figyelt kérdés
Egy hónap múlva lesz, és én szeretném megnyerni, viszont ügyességit még nem próbáltam. Egyáltalán milyen pálya lesz? Kezdő? Szerintem ilyen kis háziverseny féleség lesz, még a neten sincs fent. Mi alapján dől el a nyertes?
2012. máj. 28. 23:59
 1/7 x) ***** válasza:

Rengetegféle akadály lehet benne. Szlalom szerintem biztosan lesz. Ha nem éppen kezdő a pálya akkor cavalettiket, járóiskolát is el tudok képzelni.

Akkor lehet még benne olyan hogy különböző tárgyakat kell A pontból B-be eljuttatni különböző jármódokban. Vagy kerülgetni dolgokat jobbról-balról.

Szóval mindenképpen játékos, egyensúlyozós, kerülgetős dolgokat lehet elképzelni.

2012. máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 x) ***** válasza:
Ja és hogy mi alapján dől el a verseny: vagy a teljesítési idő számít vagy bizonyos feladatok x pontokat érnek és akinek a legtöbb pontja van az nyer.
2012. máj. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Idő és hibapont alapján megy az értékelés. Aki a legrövidebb idő alatt legkevesebb hibával teljesíti a pályát az nyer. Három szint van. Ahol csak ügetni lehet, amibe bele lehet vágtázni, és amiben két kis akadály van amit át kell ugratni.

Van szlalom, malom, tört alagút, folyosó, meg rudak között kel átmenni. Van amelyikbe villát vagy fésűt vagy mit is beleraknak.

2012. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk: folyosó (két rúd között kell végig menni)

Egyik kosárból a másikba vinni a labdát, sejbák közt át menni, szlalom..ilyesmik.

Az értékelés idő és hiba pont szerint van.

2012. máj. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Nekem most szombaton lesz ügyességi versenyem, és haladó kategóriában indulok, ami azt jelenti hogy lehet vágtázni, és lesz két akadály, egy iksz és egy meredek, 60 cm-es magasságig.

Várhatsz nyitott kaput (két rúd nekitámasztva az akadálytartó oszlop tetejének, közte kell átmenni)

szlalom

Zárt kapu (belemész majd anélkül hogy a lovad kilépne,megfordulsz)

folyosó (rudakkal körülvéve, van mikor megadják hogy lépésben kell, vagy ügetésben)

lehet olyan kereszt amikor két rúd egymáson van keresztben a négy végük végénél egy egy bója és a a bójákon belül kell megkerülni a keresztet)

Lehet még A pontból B-be viszek valamit- feladat.

ennyi jut eszembe, és hibapont idő számít :)

2012. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos: GyEPOSz versenyen indulsz? Mert én is ott versenyeztem egy ideig, csak most át fogunk menni a Póni Kluubhoz, de ez most mind1.

2 versenyszám van, Stílus, és Nyílt.

Általában a kezdőben 10-12 akadály van, könnyűben 12-14, nehézben 12-14 és a végén 3 ugrás: egy meredek, és egy kombináció, az egyik ugrás biztosan oxer, a másik meredek.

Elbírálás: Stílusban inkább a díjlovaglás felé hajlanak, pl: hogy mennyire látszanak a segítségek, a ló átengedősége, figyelme, a te kapcsolatod a ló szájával, stb. Ha versz egy labdát (ami a bóján van, természetesen), akkor a stíluspontból 0.5 pontot levonnak levonnak, ha viszont a bója is borul, akkor egy pontot veszítesz!

Nyíltban az a lényeg, hogy minél gyorsabban teljesítsd a pályát, hiba nélkül, mivel ez is hibaidős elbírálás.

Akadályok:

-szlalom

-zsákutca

-X-kör

-labirintus

-ferde kapu

-kapu 2 rúdból

-kapu 2 bójából

-dupla X-kör

-L-alak

Nagyjából ennyi, hogy ha segítség kéne, küldj egy privátot, és és beszélünk, és ha szeretnéd, akkor el tudom küldeni néhány volt versenynek a pályarajzát ;)

2012. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyszer voltam kezdő házi ügyességi versenyen, először szlalom volt, aztán egy hordóba kellett 3 teniszlabdát dobni. Majd 2 rúd között megállni, újra szlalom, és a végén egy félbe vágott flakonból kellett egy csokit kivennünk. :) Vagyis csak meg kellett érintenünk, mert nyár volt, és beleolvadt a flakonba a csoki. :D

16/L

2012. júl. 10. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!