Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan juthatok "ingyen",...

Hogyan juthatok "ingyen", vágóhíd elől megmenekítendő lovakhoz?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasó!


A lovakról szinte mindent tudó, ló szerető lány vagyok. Sajnos nagy összegért venni nem tudok, de nagyon szeretnék lovat, lovakat. A tartására van egy 1600 négyzetméteres telkem is. Minden megadnék neki! Kérem aki tud segítsen!



2012. máj. 29. 17:46
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
A Zakusza-tanyát néztem már. ott virtuálisan (is) örökbe lehet fogadni. Néztem a pacikat, de az összes örökbe van már adva. Meg szerintem is felejtős..
2012. máj. 29. 19:59
 12/33 A kérdező kommentje:
Ha ingyen nem is, de legalább jelképes összegért.. Venni, nem tudok, mert azok 70-300 ezer körül mozognak. Ennyit nem tudok annyit SAJNOS rááldozni..
2012. máj. 29. 20:02
 13/33 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg még ha "szerencsés az időpont" és éppen hoznak egy lovat ami mondjuk öreg , talán megfűzhetnéd a gazdáját.. de ehhez igazán nagy szerencse kellene.. más nem jut eszembe..olvass fórumot! :)
2012. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!

Ha nem tudsz 70 ezret rááldozni, akkor mi lesz, ha baj van? Ha beteg lesz a lovad és egyszerre kell nagyobb összeget költeni rá? Pl egy Lyme-kórt átvészelni nem olcsó, kólika műtét több száz ezer Ft lehet.

A kaját miből fizetnéd? Van rá havi 30 ezred?

Ingyen ló nincs, annak tuti valami nagy baja van, vagy nem lovagolható, hagy tartós gyógykezelésre lenne szüksége.

2012. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
71%
Inkább keress a közelben egy lovagló-iskolát, vagy egyéb maszek készben levő "istállót", engedjék meg, hogy odajárj gondozni a lovakat, segíteni a napi ellátásukba. Ez esetben, ha nem is a tied a ló, mégis köztük vagy, és 1-2 lóval lehet olyan kapcsolatod, mintha a sajátod lenne.
2012. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Otthon tartva is belekerül minimum 15-20ezerbe egy ló tartása. Ha ezt a pénzt egy évig félrerakod, máris tudsz venni lovat. Ha nem tudsz ennyit összespórolni, akkor ne vegyél lovat. A feljebb említett hirtelen költségekről nem is beszélve. Egy begyulladt fog kiszedése kb. 200ezerben volt.. Szállítás, műtét, utókezelés.
2012. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszoló nem azt mondta, hogy kérjen a kérdező lovat a Zakuszka-tanyától, amit volt szíves itt az írástudó azonnal félreérteni, hanem arra hívta fel a figyelmet, hogy ott folyik hasonló tevékenység, tehát onnan lehet élből tapasztalatot szerezni, tanácsot kérni a lómentő tevékenységhez, honnan van a ló, mennyibe kerül a tartása, stb.. Amit Várkonyi Andi csinál, az szerintem példaértékű, ő tényleg feláldozta az éetét erre, nem csak beszél róla. A 3-as válaszoló voltam.
2012. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
57%

Látod kérdező, nem úgy van, hogy szerzel potom pénzért lovat aztán kicsapod 1600 m2-re legelni. Széna is kell meg zab is, na meg egy ilyen nagyon olcsón beszerzett ló valószínűleg le van robbanva. Tehát lehet kehes vagy valami más problémája, amit hosszú ideig gyógykezelni kell, vagy egyáltalán nem gyógyítható, ezáltal a ló csak a pénzt viszi és akkor nem 25-30 ezer a havi költsége hanem 40-60 ezer és akkor nem csinálhatsz vele semmit, csak nézegetheted a karámban.

Sokan azért adják a vágóba az öreg vagy beteg (de még húscélra alkalmas) lovukat, mert az altatás+dögszállítás is drága, inkább eladják vágóba 80-100 ezerért, aztán ebből a pénzből vesznek egy másik lovat. Tőlünk is ment ló vágóba, sírtunk is utána, de arra már nem lett volna pénz hogy altatás+új ló. Rossz emberek vagyunk, nem hinném. Viszont azokat én is elítélem, akik egészséges életerős lovakat adnak vágóba, csak azért, mert az illető nem bír el vele. Azt viszont el kell ismerni, hogy nagyon sok a "selejt" ló, hála az esztelen szaporításnak, zugtenyésztésnek, amikor Józsibácsi faluszéli csődöréhez viszi a Géza bácsi a kancáját, aztán olyan rozzant, aránytalan lábproblémás zugcsikók jönnek, amik aztán rendesen lenyomják a lóárakat, főleg amikor ezeket a szerencsétleneket belovagolják/kocsizzák 2 éves korukban. Az ilyen lovakat adják eszik 200 ezer környékén, és ilyenkor a minőségi tenyésztett lovakért már sokallják a 500 ezret, pedig szerintem ez egy normális ár. A 200 ezerért is lehet jó lovat kapni, csak nagyon ki kell fogni és értő szem kell hozzá.


Ha csak gondoznád a lovakat, akkor tényleg jobb, ha kijársz valami istállóba gondozni, a saját lóval meg jobb ha vársz, mert tényleg hatalmas költségeid lehetnek vele, ha nem úgy jön ki a lépés.

2012. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Szinte tudtam hogy lesznek kötekedő emberek is.


Nyilván, tudom mivel jár egy ló tartása. Tudom hogy mennyi pénzt visz el havonta. Nem csak kicsapni akarom a telekre. Ha meg annyira csak a gondozása érdekelne, akkor már régen bejárnék a lovardákhoz! Nem! nekem saját ló kell, ami az enyém. Volt már lovam, szüleimnek is volt rengeteg lova. Nem egy tudatlan ember vagyok! Igen is van pénzem fen tartani, legyen az beteg akár, legyen az egészséges. Csak egyszerűen szeretnék olcsóbban hozzá jutni egy lóhoz.

2012. máj. 30. 14:49
 20/33 A kérdező kommentje:

Szóval Kedves Imeretlen hozzászólók! Tudom mivel jár egy ló tartása, kérlek titeket ezeket az oktató hozzászólásokat mellőzétek! Nem fogok kijárni egy lovardában sem, ahol majd még olyan lóval foglalkozzak, meg fizessek érte, ami nem is az enyém.


De bezzeg ha egy elkeseredett, hátrányos anyuka vagy egy beteg gyerek lennék, akkor kapnék lovat..

2012. máj. 30. 14:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!