Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most akkor kell a folyamatos...

Most akkor kell a folyamatos csizmasegítség ügetésben, vágtában (lépésben), vagy nem?

Figyelt kérdés

Több lovardát kipróbáltam már, és van ahol azt mondják, hogy folyamatos (erős) csizmasegítség kell, van, ahol pedig csak addig, míg el nem indul ügetésbe/vágtába, és közben semmiképp nem szabad csizmával hajtani.

Most akkor melyik a helyes?

Köszi előris.



2012. jún. 3. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lófüggő, nyeregfüggő. Az enyémnek csak induláskor és esetenként kanyarban kell "csizmasegítség", ha felvette a tempót, akkor már nem.
2012. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a szárhoz hajtod hozzá a lovat, folyamatos csizmasegítséggel, mikor több, mikor kevesebb, de a csizmád mindig ott kell, hogy legyen az oldalában, "masszírozni" kell a ló oldalát :)
2012. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi helyes, nem kell a lovat folyamatosan hajtani, pláne nem erősen. Vlszeg az érintett lovardákban azért mondták, mert már betonkeményre rúgták szegény lovakat, és normális segítségre nem reagálnak. De egyébként, egy nem szétvert lónak semmi szülsége rá, hogy az oldalát birizgáld, kiadsz neki egy utasítást, és azt ő terja szépen ha jól van idomítva. Persze nehezebb feladatoknál lehet, hogy éppen kell a folyamatos segítség neki, de az nem sima ügetés és hasonló kategória.
2012. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hmm... akkor érdemesebb azokat a lovardákat preferálni,ahol "nem kell a folyamatos csizmasegítség", hisz gondolom akkor nincsenek is széthajtva és befásulva a lovak.
2012. jún. 3. 14:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lófüggő. Csak akkor adok csizmát amikor szükséges, tehát mondjuk beugratom vágtába, és elkezd lassulni, akkor odateszem a csizmát ezzel ösztönzöm, illetve irányváltáskor.

Az én lovam szerencsére nem igényel különösebb munkát a csizmával, de volt hogy egy iskola lovon lovagoltam, annak lépésben folyamatosan erősen kellett bökni az oldalát, annyira be volt tompulva.

Szóval én szubjektív alapon döntöm el, hogy mennyi segítséget alkalmazok, ha felülsz egy lóra, kb az első 2 perc után érzed, mennyire kell használnod a lábad.

2012. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A csizma a ló oldalán van folyamatosan, csak nem fejtesz ki vele erőt.

Amikor szükséges, akkor zár.

Nekem mondjuk egy menőkésebb lovam van, többnyire jármódváltásnál használom, mikor megnyújtom az adott jármódot, illetve vágtában néha kell támogatni. Meg természetesen irényváltásoknél :)

2012. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindig zár a csizma, mindig a ló oldala mellett van szorosan, csak nem hajtod. Egyébként tényleg lófüggő, mert van olyan ló, akit ha nem hajtasz, ott elalszik helyben, és van, akinél csak rágondolsz körülbelül, hogy mit akarsz, és már megy, és ha picit is erősebben odateszed a csizmád, kiugrik alólad, és azt veszi segítségnek, ami egy másik lónál kb annyi, hogy rászállt egy légy...
2012. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
csak tartsd a lábad a ló mellett ezzel ne terheld a lovad hogy hajtod vagy zavarod a lábaddal tud ő menni okosan ha picike még tanítsd meg rá hogy hajtás nélkül is tudjon ügetni. ha nagy tudja a dolgát remélem beválik a terv.
2012. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 marcipanfelho ***** válasza:

én egy olyan lovat lovagolok aki hajlamos lépésben bealudni :) tehát lépésben mindig hajtom, ügetésnél csak akkor ha érzem hogy kezd lassulni, meg akar állni és irányváltásoknál. vágtánál általában folyamatosan hajtom mert hajlamos megállni (bár szeret vágtázni és sajna rossz a pálya, de ameddig tudunk vágtázni, addig hajtom)

ezt a lovat pl. terepen nem kell mert megy mint állat :)

de kezdőként olyan lovon lovagoltam akinek zablája se volt mert szétverték a fogait előző helyén és az oldala pedig jócskán meg volt már keményedve... ezért konkrétan rugdosni kellett.. elég kellemetlen volt mert az oktatóm csak azt hajtogatta h rugjam én pedig nem akartam fájdalmat okozni, de ha nem rugtam erősen és folyamatosan akkor nem ment, vagy megállt

2012. jún. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!