Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Szegényt leadná vágóra... Nem értem az ilyen embereket!? Ő nem társként tekint egy lóra? Vajon a kutyájától is így megszabadulna, ha beteg lenne?... :(



2012. jún. 5. 09:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én sem értem az ilyen embereket, de legalább ennyire az össznépi köpködést sem, ami itt menni fog. Aztán elül a hangzavar, és a többség megy tízóraizni egy szalámis kenyeret, amibe vágóhídi állatok húsát darálják bele.
2012. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ne érts félre, más állatokat is sajnálok, de nem annyira mint mondjuk egy lovat. Mert pl. egy csirkével, egy pulykával vagy mondjuk egy hallal nem lehet olyan kapcsolatot kiépíteni mint egy lóval, kutyával sok-sok év alatt. Ezen akadtam egy kicsit ki, kb 5 éves korom óta szeretnék egy lovat, gyűjtök is rá, meg minden, más pedig csak "eldobja" magától...
2012. jún. 5. 09:33
 3/20 anonim ***** válasza:
De pl. a disznók okosabbak, mint a kutyák. A marha, a disznó semmivel sem alább való, mint a ló. Csak a ló van misztifikálva, mert olyan szép! Félre ne érts, végtelenül aljas dolognak látom a ló levágását, és abszolút megértem, amit írsz. Csak engem zavar az a kettős mérce, amivel a többség szemléli az állatokat és a körülöttünk lévő világot. Ami az ő fogalmaik szerint "szép", az szükséges, azt bűn elpusztítani, ami őket nem érinti annyira, mert csúnya, vagy mert az ő fogalmaik szerint arra való, hogy elpusztítsuk, azt gondolkodás nélkül eltapossák, legyen az ember vagy állat...
2012. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Sajnos nem ő az egyetlen.

A hirdetéssel kapcsolatban azt sem értem, hogy "csak tenyésztésre" na de sánta és kehes, egy ilyen lovat senki ne akarjon már tenyésztéssel terhelni.

2012. jún. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem szaporításra gondolt, nem tenyésztésre...
2012. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Valószínű csak érzelmi zsarolásként írta a vágóra adást.. Egyébként, ha egy kicsit is értene a lóhoz, nem ajánlaná tenyésztésre. Egy sánta lónak éppen az se tesz jót, ha cipelnie kell egy 100-150 kilós csomagot a hasában.
2012. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló, tudom, hogy semmivel sem jobb egy marhát vagy egy disznót étkezésre felhasználni, én pl. nem is eszem sem marha, sem pedig disznóhúst. De valahogy akkor is jobb kapcsolatot lehet szerintem egy lóval, kutyával, nyuszival, stb. kialakítani, mint mondjuk egy disznóval. A lényeg a lényeg, hogy szívtelen ember az, aki 13 együtt töltött év után szemrebbenés nélkül beadná vágóra a társát.
2012. jún. 5. 12:23
 8/20 anonim ***** válasza:
Igen, persze rossz, de attól, hogy ide írsz, még nem lesz jobb. Sajnos vannak ilyen emberek a világon, és ha most valaki megveszi ezt a lovat, akkor is fog jönni másvalaki, aki vágóba adná a lovát. Ilyenek az emberek.
2012. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hááát, láttam már a környéken, aki disznót sétáltatott. :D Elég vicces volt, alig akartam hinni a szememnek, de végül is nagyon aranyos volt!


Természetesen abban tökéletesen egyetértek, hogy aki 13 év után vágóra vinné a lovát, az szégyellje magát. És főleg szégyellje, mert hagyta, hogy beteg legyen, talán a sántasága is a rossz bánásmód következménye. :(

2012. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 x) ***** válasza:

Lehet hogy most szívtelennek fogok tűnni, de remélem érthető lesz az álláspontom.

Szóval.. nem tudom mennyire vagytok otthon a magyar gazdaságban, de tény, hogy a lónak nincs piaca itthon, tehát eleve nehéz eladni egy lovat.

A másik: kevés olyan ember / család van aki megengedhet magának egy lovat. Azért valamit csak ennie kell, hely kell neki és idő. Van aki megengedhetné magának, csak ideje nincs rá.

És sajnos ha a gazdája már nem tudja (nem akarja) tovább ellátni a lovat, és megfelelő vevőt sem talál rá, akkor kénytelen vágóhídra adni, nincs más út.

Egy sánta, kehes lovat pedig eleve nem nagyon akar megvenni senki.

Természetesen ettől még ELÍTÉLEM a vágóhidakat, sosem adnám a lovamat vágóba, de sajnos nem mindenki teheti meg hogy a legjobb helyre adja el a lovát. Sajnálatos, de azt hiszem az nem javít a helyzeten ha szidjuk az ilyen embereket.

2012. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!