Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Szegényt leadná vágóra... Nem értem az ilyen embereket!? Ő nem társként tekint egy lóra? Vajon a kutyájától is így megszabadulna, ha beteg lenne?... :(



2012. jún. 5. 09:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

x)

Egyrészt értem az érvelésed.

Csakhogy:

MINDIG van más megoldás. Ha valóban az lenne a fontos neki, hogy a lova jó helyre kerüljön, akkor odaadná ingyen valamilyen szervezetnek, akik pl. beteg embereknek tartanak terápiás lovaglást vagy ilyesmi. Persze, sánta, így nagyon lovagolni már nemigen lehet, de esetleg kisgyerekeknek felülni rá, vagy csak simogatni, ismerkedni a lovakkal... Ördög tudja, de valahogy megoldható. Persze, ha mondjuk a gyereke életmentő műtétjéhez kell a pénz, akkor megértem, ha vágóra viszi (gondolom ott adnak érte valamennyi pénzt), de azért lássuk be, több az ilyen "leadom/elaltatom/vízbe fojtom" eset, mint ahányszor ekkora a szükség...

2012. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát igen a legjobb lenne a pacinak, ha a gazdája leadná egy menhelyre, nem hiszem, hogy az a 200 ezer forint ér annyit, hogy vágóra adja... Mert rákerestem a csajra facebookon és nem 1 lovat tart...
2012. jún. 5. 17:44
 13/20 anonim ***** válasza:

szerintem is inkább hatásvadász ez a vágóhidas mondat, mint inkább reális. valaki már írta, hogy lelki zsarolás, mert ugye inkább megveszel egy "használhatatlan" lovat, ha a haláltól kell megmenteni...

de egyébként nem vagyunk egyformák, és a pénz az nagy úr, a pénztelenség meg még inkább az.

2012. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Ez a ló egy pénznyelő a gazdája számára, mivel használni nem tudja, de a ló attól még eszik, körmölni kell, oltani kell, ráadásul a kehesség kezelése sem olcsó mulatság. Nem gyógyítható, max tünetmentessé tehető, de egyik napról a másikra rosszabbodhat az állapota.

Ennek fényében túl sokat kér ezért a lóért, amúgy szép állat, aki tenyészteni akar, annak megérheti ennyiért, de a lótartó hobbisták ennyiért már egészséges lovat is találnak (igaz nem ilyen jó származásút). Szóval ez a ló a leendő gazdájának is csak pénznyelő lesz.

Sajna tényleg marad végsőként a vágó. Biztos nem lelketlen a gazdája, mi is sirattunk már lovat, mikor feltették a teherautóra, de emberek vagyunk és hiába szeretjük családtagként a lovainkat, attól még haszonállatok (tehát igyekszünk őket kihasználni még anyagilag is). Ez valahol a kultúránk rendje. Mellesleg elaltatni és elszállíttatni a dögöt nem olcsó mulatság, nem áshatod el a hátsó kertben, mert veszélyes hulladéknak minősül.

2012. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy könnyű mondani, hogy adja be menhelyre, de adjon mellé még a menhelynek egy csinosabb támogatást is, mert gondját viselik a beteg lovának. A menhelyeknek nincs ám olyan sok pénzük, szinte hónapról hónapra működnek, ahol tudnak segítenek, de egy gyógyíthatatlan beteg ló gyógykezelése nem kis pénz. A kehesség pl megmaradhat a kezdeti szinten évekig, aztán egyszer csak a ló átmegy Darth Vader-be és onnan már nincs messze a vége :(
2012. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
46%

AKKOR ALTATTASD EL!!!!!


Undorítónak tartom, kedves utolsó, hogy egyes emberek így bánnak a barátaikkal. Haszonállatok, igen. Ez a kultúránk rendje. Igencsak mocskos lény az ember. Kívánom, hogy amikor öreg és beteg leszel, akkor rakjanak egy vonatra, utazz hosszú kilométereken át, embertelen körülmények között, összezsúfolva, hogy a végén lemészároljanak! Hát hol itt a szeretet?! Legalább annyit megtehetnétek, hogy kihívjátok az orvost, és megkönnyítitek az utolsó napjait.

Ennyit megérdemelne, miután egy életen át szolgált.

2012. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kevés szó van, amit jobban gyűlölök a "haszonállat"-nál.
2012. jún. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
ez nagyon szomorú sajnos ilyenkor az baj h senki nem veszi meg mert miért tartana egy használhatatlan lovat legjobb lenne neki egy tágas legelő de ilyen nagyon kevés helyen van akik befogadják ... az altatás lenne a legjobb de a legtöbben nem szánnak rá pénzt mivel h a vágón kapnak érte valamit ...
2012. jún. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát, igen. :( Sok ember még azt a kevés pénzt is kihúzza a lovából. Egyszerűen szánalmas.

(Amúgy kösz a lepontozást, ami szerintem egyáltalán nem jogos.)

2012. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 marcipanfelho ***** válasza:
én az összes állatot sajnálom... egy állat szenvedését sem bírom elviselni, mind1 hogy milyen célból van tartva... a leghumánusabb mód az elaltatás, bármelyik állatról is van szó. az a ló kitudja hány éven keresztül cipelt embereket a hátán, lehet rosszul is bántak vele és utána ezt érdemli? amikor már így is szenved? ha valakibe szorul egy csepp jóindulat akkor elaltatja azt az állatot vagy jobb helyre adja... én még az elaltatásra is elég nehezen venném rá magam... egy állat halála visel meg engem a legjobban de ha tudom h szenved az állatom, akit családtagként szeretek akkor mindent megteszek h ne szenvedjen
2012. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!