Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről a lórol?

Mit gondoltok erről a lórol?

Figyelt kérdés

[link]


Apukám egy tanyán résztulajdonos és ott szarvasmarha tenyésztéssel és sertés tenyésztéssel foglalkoznak.Jelenleg nincs sok állat ott csak pár kutya és csirke meg talán kecske.Én arra gondoltam hogy vehetnének oda egy lovat mert hasznos lenne + lovagolhatnék rajta ha ott vagyok és nem csak az enyém lenne.Szerintem árban teljesen rendben van ahhoz kéest hogy tisztavérű és oltásokkal rendelkezik semmilyen betegsége nincs és 6 éves.Szerintetek milyen ló?



2012. máj. 30. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem jó a link! :))
2012. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első: A link teljesen jó egy 6 éves Remény nevű lóra ugrik.
2012. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

De, a link jó, nekem megnyitotta.

Szerintem csak akkor vegyetek oda lovat, ha van aki gondozza, minden nap lemozgatja, és van elég terület számára. Egy lónak szüksége van legalább egy beállóra, és nagy térre, ahol karámban lehet. Ha csak azért vennétek, hogy heti egyszer elutazgatsz rajta fél órát, akkor azt ajánlom, hogy ne tegyétek. Legalább heti négyszer azért illendő lenne lemozgatni, de a legjobb az lenne, ha mindennap mozoghatna. Ha van rá keret, hely, és értő kezek az ápoláshoz, akkor nyugodtan.

2012. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 x) ***** válasza:

Alapvetően így nem sokat tudunk róla mondani kép alapján. El kell menni, meg kell nézni. De egyébként nem tűnik rossz lónak (bár nincs származási lapja és ha jól látom nincs lesütve)

De egyébként majd akkor kezdj el lovat keresgélni ha meg is engedik hogy tarts ott lovat. Ha apukád csak résztulajdonos akkor nem csak rajta múlik hogy mehet-e oda ló. Azért egy lovat nem csak lovagolgatni kell. Ha meg lovagolni akarod akkor kell neki egy külön karám ahol lovagolhatsz rajta. Ezen kívül nyereg, kantár, nyeregalátét, lókefe és még rengeteg lószerszám.

"lovagolhatnék rajta ha ott vagyok" - és ha nem vagy ott? azt a lovat valakinek el is kell látni, legelőre kivinni, reggel-este etetni, abrakolni, trágyázni. Ha ezeket nem akarod csinálni akkor nem vagy még elég felelősségteljes egy lóhoz. A világ legkönnyebb dolga felülni a lóra egy órácskára és ellötyögni rajta. Gondolkodj már kicsit.

2012. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szép ló, az ára megfelelő, menj el kipróbálni, ha megfelelőnek találod, akkor sok sikert hozzá! :)

Karórágásról pedig azért majd jobb, ha minél hamarabb leszoktatod, úgy tudom lehet kapni lovasboltban ilyen karórágó nyakörvet :)

2012. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szép és barátságosnak tűnik, de gyanúsan olcsó. Azt tudod, mit jelent, hogy karórágó, ugye? Nem tragédia, de azért jelentős értékcsökkentő tényező. Jó esetben emiatt ilyen olcsó.

Hogy érted azt, hogy "hasznos lenne"? Befognátok kocsi elé, vagy mi? Mert arra nem biztos, hogy alkalmas.

Ezen a tanyán én nem tartanám a helyedben, legalábbis nem így, ahogy leírtad, hogy néha kimész, amikor pedig nem, akkor majd más foglalkozik vele. Az ilyen lovakkal szokott az történni, hogy egyszer csak kimegy a tulaj, és a ló sánta, de senki se látta, hogy mi történt vele, vagy egyre csak fogy, annak ellenére, hogy elvileg napi 3x3 fándli zabot kap. Úgy, hogy nem tudsz rendszeresen kijárni, csak akkor érdemes lovat tartanod, ha TÖKÉLETESEN megbízható az illető, aki napi szinten foglalkozna vele.

2012. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szép ló meg minden csak karórágó...:/ AZ ilyen lovak hamarabb bekólikázhatnak és meghalhatnak.Az én lovam is így pusztult el.
2012. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm mindenki válaszát!

2.Ott sok állat gondozó van és akarnak amúgy is egy lovat nem az enyém lenne de azért ha ott vagyok akkor lovagolok rajta.Vagy ha ez nem sikerül akkor anyukám unokatesója úgy is keres olcsó viszonylag jó képességű lovat mert most halt meg a lova daganatban..És rendszeresen lenne gondozva és már volt régen ott 13 ló de az már több mint 40 éve volt és nemrég újították fel!

2012. máj. 30. 18:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem sem jó a link...:/ Csak a lovasok.hu eladó lovak oldalra megy...
2012. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A ló elkelt...
2012. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!