Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti használtok pálcát?

Ti használtok pálcát?

Figyelt kérdés

Tudom lótól függ hogy kell vagy nem kell de jó ha ott van.

Nagyot csapot a lóra? Vagy csak épp odalegyintesz?

Megyek lovastáborba és ott képesség szerint fogják kiosztani a lovakat és majd az elkövetkezendő 5 napba lovagolni és ápolni kell.Nem tudom hogy addigra vegyek egy pálcát bár nem tudom hogy milyen lesz a ló.De szerintem a biztonság kedvéért veszek egyet.És ha veszek, milyet?



2012. jún. 5. 15:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Miért kéne venned?

Ha szükséges lenne, nem adnak??

Egyébként én nem szeretek pálcát használni, de oktatóm néha rám erölteti, ugyanis az Ő véleménye hogy inkább pálca, mint hangsegítség, mert nem azzal kell lovagolni.

Hát én meg fordítva gondolom, inkább egy kis hangsegítség mint pálca.

De úgyszoktam csinálni, hogy nálam van a pálca és ha nagyon muszáj akkor csapok oda 1-2-őt, egyébként hallkant cuppogok neki, nagyon aranyos fülel hátra. :)

Én hosszú pálcával szoktam, azt jobbnak találom, de kinek mi.

2012. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 5. 15:46
 3/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem vegyél hosszú pálcát.

Attól függ...Hogyha csak lustul a ló,akkor csak legyintsd meg,ha meg hüjül akkor csapj oda neki egyet(ne túl durván,de azért érezze hogy te vagy az úr).

2012. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 x) ***** válasza:

Az én lovamhoz kell a pálca, mindig is ilyen volt és nem is zavarja. Amúgy csak épphogy figyelmezteted vele a lovat, megütni vagy még rosszabb, ütlegelni nem igazán szeretem és fölösleges is. A pálca arra kell (az én lovamnál legalább is) hogy kicsit nyomatékosíts a döntéseden hogy most menni kell.

Amúgy mindig jól jön ha van pálcád mert sose lehet tudni milyen ló kerül alád. Az meg hogy milyen, gyakorlatilag mindegy. Bár a hosszú díjlovagló pálca elég kényelmetlen tud lenni néha. :)

2012. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én a hosszúpálcát szeretem mert azzal tudod csizma mögött megütni, hogy megerősítsd a csizmasegítséget. Ha pedig hülyülne, akkor azzal vállon is lehet csapni. A táborba úgyis elmondják milyen pálca kell a lóra, mert ahol én lovagolok ott is van egy ló amelyiket hátul nem lehet megütni mert akkor kezd el hülyülni. Úgyhogy idegen lovakat nem lehet csak úgy pálcával lovagolni, főleg hosszúpálcával. Ültem olyan érzékeny lovon amin a pálcát nem lehetett egyik kézből a másikba venni, mert egyszerre megugrott. Nekem azt tanították, hogy a lovasnak kell pálca. Része a felszerelésnek úgy mint a hajtóknál az ostor. Szerintem meg lehet szokni és nem fog zavarni.
2012. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Amelyik lovon én lovagolok, ahhoz kell pálca. De ritkán használom. A lovaglás során 1-2 odalegyintek neki, ha nem jól viselkedik, de nem csapdosom neki az oldalát. De ha nincs nálam pálca, akkor nem viselkedik olyan jól, ha a kezembe veszem a pálcát, már akkor megint normálisan viselkedik.:) Nagyon okos.:)
2012. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én eddig olyan lovakon lovagoltam amik hallgattak rám és nagyon jó összhangban vagyok velük.Minden kis moccanásomat figyelik ha egy kicsit is meghúzom a kantárt jobbra,úgy megy mint a kis angyal jobbra :D de bár sajnos volt olyan lóval is dolgom aki folyamatosan egyenesen ment ha húztam a szárat jobbra akkor is egyenesen ment..Nála csak az hatott amikor a lovasoktatóm rácsapott a farára de nem olyan nagyot és hallgatott a szóra xd

2012. jún. 5. 16:05
 8/25 anonim ***** válasza:

még eszembe jutott valami XD:

hogyha terepre mentek ki,vagy esetleg páján is lehet hogy kell pálca,akkor én azt szoktam,hogy a csizmámba/lábszárvédőmbe bedugom a pálcát :) és csak akkor veszem elő,ha szükségem van rá :)

2012. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Fuzzi ***** válasza:
Szia! Ln nem használom a pálcát de vkinek kell. Ez embertől is függ. Ha terepre mész akor viszont jó ha van nálad. A lovat nem kell megcsapni csak kicst felemelni a ló már akkor gyorsabban megy.
2012. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ahova én jártam lovardába ott kötelező volt pálcát fogni. Volt olyan ló akinek elég volt meglegyinteni a látóterébe, de volt olyan akit igenis noszogatni kellett vele. A mottó az volt, azért kell a pálca a kezembe, hogy szokjam.


Azóta máshol vagyok, pálca nem kötelező, nem is nagyon kell, ha mégis akkor improvizálunk egy kicsi aranyos kis gally és kész. Terepen azt meg bárhol lehet találni. :)

2012. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!