Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mi volt a legdurvább...

Nektek mi volt a legdurvább lovas balesetetek?

Figyelt kérdés
gondolom itt pl. ficam ,törés stb.

2012. jún. 9. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Én még csak egyszer estem de elmondom!!A barátnőm lován ültem és megugrott alattam és röpültem!!
2012. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is estem le lóról, mert csikós vagyok. Hála istennek mindig úgy estem, hogy az ijedségen kívül nem lett bajom. Viszont az édesanyám öccse is lovakkal foglalkozik, lovász. Takarította a boxot, mikor hirtelen hátrarúgott a boxban levő ló. Szerencsétlennek a fél veséje odalett. Hónapokig feküdt kórházban. Mégis, mai napig egy lovardában dolgozik, igaz fél vesével. De a lószeretete megmaradt
2012. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Estem már párszor a 10 év alatt, de még sose törtem el semmimet (kopp-kopp-kopp). Amit estem, többségben saját hibámból estem, viszont eddig csak egy ló pakolt le szántszándékkal. Legrosszabb sérülésem pár kék folt meg horzsolás volt. (kop-kop-kop)
2012. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyszer beleestem egy oxerba, mert edzésen pályát mentem és az egyik nagytudású lovastársam keresztezte a vonalamat a Shirejével, amitől megugrott a lovam, majd elpakolt egy vágtaugrásról, és szépen beleestünk az ugrásba. A rudak úgy törtek össze a lába között, mintha olló vágná ketté a papírt. felbukfenceztünk, nekem eltörött a jobb felkarcsontom, neki szerencsére egy kisebb zúzódása lett.

A másik kedvencem pedig, hogy kőfalat ugrattam tavaly nyáron a fiatalabbik lovammal, és utána egy teljesen szimpla bal kanyarban pofára estünk, és kiugrott a jobb vállam. Októberben meg is műtötték. Fincsi volt.

2012. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szétrepedt a nadrágom a combomon és a fenekemen...
2012. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ismerősnek az volt a lovas "balesete", hogy megálltak a nyári melegben egy kocsmánál egy pofa sörre, és a lova rálépett patkóstól a bokájára.
2012. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 x) ***** válasza:
Kb 3-4 éve jöttünk haza terepről. A lovam nem az az össze-vissza ugráló őrült, szóval odadobtam neki a szárat és csak mentünk a többiek után. A történethez hozzátartozik hogy ahol befordulunk a kis utcára, lakik egy "kedves hölgy" aki ki nem állhatja a lovainkat mert a kutyája mindig ugatja őket. Ott voltunk a háza előtt amikor a kutya majdnem kibújt a kerítésen az asszony meg elkezdett sikítozni. A lovak megugrottak, ágaskodtak meg hasonló. Mivel a szárat alig fogtam és elég hirtelen ért a dolog hatalmasat repültem, szörnyen értem földet és eltört a lábam. Sajnálom hogy ilyen felelőtlen voltam... (Utána egyébként visszaraktak a lóra és hazáig vitt, amiért hálás vagyok neki.)
2012. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
milyen jó neked utolsókommentelő h ilyen nyugodt lovad van.... nekem a csuklóm tört el mert belerúgott a ló miután leestem és át végtázott felettem ... :S bár igaz szerencsére nem a sajt lovam volt... (mert az majd még csak lesz,most még nincs , csak kiszemelt.. ) denam tudtok olcsón western lovakat???
2012. jún. 10. 18:22
 9/10 anonim válasza:
én terepen mentem (10 v 12-en mentünk) én mentem leghátul egy fiatal kis kancával, terepen is csak párszor volt kint még és iedezett. elértünk egy horgásztóhot és hirtelen a bokrok mögül kanyarodott ki egy faszi motoron. a ló megriadt elkezdett ágaskodni meg minden előre vágtázott, aki legelől ment meg befordult, h. el tudja kapni, annak is nekiment majdnem az is ágaskodott engem meg v 15 méteren keresztül húzott maga után a földön, mert a lábam beleakadt a kengyelbe. és egy fél szikladarabtól 2 centire volt a fejem, amikor "kiszabadultam". ezen kívül pár karcolással és két évnyi lóra-nem-üléssel megúsztam.
2012. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 marcipanfelho ***** válasza:

én szerencsére csak egyszer estem, az sem volt durva.

épp az oktatóm magyarázta hogy hogyan ébresszem fel kicsit a lovat a szár végével (pálcám nem volt nálam) és véletlen nem a nyakára csapott vele hanem a fejére és ez a ló félti a fejét... elkezdett össze-vissza ugrálni, oldalazni meg ilyen kisebbeket ágaskodni ilyen ugrásszerűen én meg próbáltam fenn maradni de tudtam h előbb-utóbb le fogok esni mert csak egyre idegesebb lett, ezért elengedtem a szárakat és leestem (már amúgy is kezdtem lecsúszni).

a talaj nem volt vmi puha és szúrt a lekaszált gaz is :) de szerencsére így h csak ,,leszálltam" a lóról nem lett semmi baj, a fenekem fájt egy ideig, és még csak a fejemet sem ütöttem be. azóta figyelek a ló fejére hogy ne történjen ilyesmi.

de volt már velem olyan h ló nyakán galoppoztam mert lehúzta a fejét velem együtt :) meg voltak szép elrohanások mezőn keresztül meg bakolások... egyedül ágaskodni nem ágaskodott velem ló.

egyszer a vállamból harapott ki egy kisebb darabot egy ló meg combon rúgott egy másik a karámban :D


táborban terepen volt egy csaj aki leesett a lóról és még az egyik kengyel is leszakadt. nem tudom h melyik volt előbb vagy h történt mert nem láttam, de jó nagyot esett szegény... valami olyasmit mondtak h fennakadhatott valahol, akadálynál vagy kapunál, nemtudom...

2012. jún. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!