Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen feladatokat gyakoroljak...

Milyen feladatokat gyakoroljak a lovammal, hogy ne húzzon mindig kifelé? Egyenesebb legyen?

Figyelt kérdés
Sajna már egy 20éves ló, most kaptam meg lovaglásra. Hát mit ne mondjak, nem volt az utóbbi pát évben rendesen lovagolva. 1-2havonta felült rá valaki egyszer. A legnagyobb gondom vele, hogy vagy kifele vagy befele húz. pl megyünk jobb kézre és a ló feje kifele néz, teste hajlik befele. Ekkor ha átállítom befelé az egész ló bejön, hiába van ott a belső csizmám. Milyen gyakorlatok segítenének ezen?
2012. jún. 10. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben nagy és kisköröket kéne csinálnod vele. Próbáld bevenni a fejét, elérni, hogy támaszkodjon, és úgy.

Meg a nyolcasok segíthetnek még. Hajlítgasd sokat.

Külső szár megtart, a belső játszik, és a belső csizmáddal tolod kifelé.

2012. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, hogy egy húsz éves ló már nem biztos, hogy olyan hajlékony. Sok időt szánj a bemelegítésére.
2012. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék hogy a külső csizmádat rakd kissé hátrébb...
2012. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ugyan ez volt a baja az én lovamnak is:)) ha jobb kézen mész a bal kezedbe legyen a pálca,és amikor látod hogy fordulna be csapj a bal vállára!Ne sajnáld:)Ő csak igy tudja hogy mit is akarsz vele csinálni;))Ezt meg kell csinálni párszor mert mindig meg fogja próbálni az enyém is meg szokta :D:D:D És próbálj meg inkább nagykörben dolgozni:)
2012. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
futómű
2013. jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!