Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan hajtsam előre a lovamat?

Hogyan hajtsam előre a lovamat?

Figyelt kérdés
Ugari szeretnék a lovammal (80-100cm) de nem tudom nagyon előre hajtani. Van pálcám (lapos végű) de ha hátra csapok akkor kirúg, bakol. Hiába ütöm elöl a nyereg előtt érzi mert csikorgatja a fogát de nem megy előre. Mit tegyek?
2012. jún. 10. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét helyen rossz:) A csizma mögött kell "ütni", így erősíted meg a csizmasegítséget.
2012. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
De egyébként kérdezem én, minek 1 métert ugrani a lóval, ha nem tudod még hajtani sem? Mert hogy egy kis x-et még valahogy átlépked lendület nélkül, az egy dolog. De azért egy szép méteres oxert nem fog megugrani helyből... Vagy szétveritek az akadályt, vagy ki fog fordulni, ha nincs rendesen előre lovagolva... Szerintem inkább idomítani kéne először, mert így csak rossz tapasztalatot szerzel, de jól semmiképp sem jársz vele.:S
2012. jún. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is először idomítani kéne, tempófokozásokat lovagolni. Barátkoztasd össze a pálcával. Még egy-egy akadályt meg lehet ugratni megfelelő lendület nélkül, de pályát már nem tudsz menni, vagy ahogy előttem mondták bestoppol a ló vagy kikerüli az akadályt.
2012. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor már megy előre ha hátra csaptam neki és kirúg csak nem a legjobb érzés. A csizma alá meg nem tudok ütni csak úgy ha nem fogom a szárat és úgy nem érzem magamat biztonságban.:S
2012. jún. 10. 21:26
 5/11 A kérdező kommentje:
És ki szokta kerülni de akkor mikor lendületesen már már "pattogok" a lovon és a múltkor majdnem le fejeltem az oszlopot.
2012. jún. 10. 21:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hosszúpálcával lovagolni. Ha kirúg vagy bakkol még nagyobbat rá kell vágni. Persze észel, hogy megértse a ló, hogy miért kapott mégegyszer, ne ütlegelés legyen belőle. Ha még te sem tudsz bátorsággal rámenni egy 1 méteres akadályra akkor ne is próbáld meg te megtanítani neki. Először tanulj meg képzett lovakon ugratni.
2012. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Régen hosszú pálcával lovagoltam csak indulni akarok ugró versenyen(dehát így nem lehet) és oda nem engedik a hosszú pálcát csak max. 70 cm lehet.
2012. jún. 11. 06:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Hosszú pálcával meg ment is előre. Sajnos nem tudok más lóra rá ülni mert ő saját és csak az utóbbi 1 hónapban lett ilyen hülye. Addig ügyes és jó volt de most.:( Nem tudom mit tegyek. :(((
2012. jún. 11. 06:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyire változatos a munkája? Van heti 1-2 terep? az is növeli a ló munkakedvét. Igaz nem szeretem a sarkantyút, de lehet neked most az kéne, de csak ugró edzésen használd, idomítani meg hosszabb pálca. Ha kirúg rá, akkor azt ne toleráld, pöccintsd meg megint, illetve büntesd munkával, pl hátraléptetéssel.
2012. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Csizma mögé üss. Bakol oké. Azért bakol meg megengedheti magának. Kétszer-háromszor bakolni fog még ha utána jól összeszeded a szárakat és erőteljesen megcsizmázod akkor talán érteni fogja ki a főnök. Mert sok helyen a baj, hogy kap a ló pálcát, bakol egyet de a szárak ugyan úgy szinte lötyögnek, nem kap előrehajtó segítséget megfelelő időben és megfelelő mennyiségben a ló.
2012. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!