Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hajtsam a lovat? (többi...

Hogy hajtsam a lovat? (többi alul)

Figyelt kérdés
Eddig úgy lovagoltunk hogy mentünk terepem és a lovak már ösztönösen tudták hogy hol ügetünk vágtázunk és nekünk nem kellett hajtani mert mentek egymás után. De most így nem tudom hajtani a lovat mert nem tanultam meg anno. Lépésbe megy meg minden de folyamatosan ügetni vágtázni nem tudok mert nem tudom a lábammal milyen ütembe vagy hogy kell rugni hogy folyamatosan menjen a ló. Ha meg megpróbálom ügetés közbe rugni kiszökkenek az ügetésből és pattogok.
2012. ápr. 4. 13:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

WTF? Ez komoly?

Szerintem, de lehet én vagyok a hülye, ezt senki nem fogja tudni neked használhatóan átadni egy fórumon.

Kivel lovagolsz? Edző? Vagy valaki aki látott már lovaglást?

Ne haragudj, de az ilyen úgy felbosszant. Nem tanított senki lovagolni? Hogy kerültél lóra? És legfőképpen terepre?

2012. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Pffffffffffff nem akarok trágár kifejezéseket tenni ezért közlöm finoman , hogy a múltban elég rosszul tanítottak.


Amíg nem tudsz megfelelően ülni addig felesleges az előrehajtásról beszélni, vissza kéne menned futószárra. Egyébként lépésben: Ha a bal válla megy előre akkor a jobb csizmát zárod , ha pedig a jobb válla megy előre akkor a bal csizmát + derék

Ügetésben a külső csizmával hajtod , a belsővel hajlítod.

Vágtában szintén a külső csizma hajt előre és a derék is közre játszik, a belső csizmának itt is hajlító szerepe van többek között.

2012. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

höhöhö...Már az elején ott kellett volna hagynod a helyet. Ez van ha valaki osztályba tanul meg lovagolni (mondjuk ez már a súlyosabbik eset) mert olyan alapvető segítség adások maradnak ki aminek nem lenne szabad kimaradnia.

Tessék ez a könyv segíthet neked a legtöbbet. Minden segítség le van benne írva a részletesen és az is, hogy hogyan hangold össze. Képekkel illusztrálják ami nagyon hasznos: [link]

Általában megtalálható minden vagy a legtöbb könyvesboltban.

2012. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Húúú. Hagyd ott de gyorsan azt a helyet és mindent kezdj elölről máshol, FUTÓSZÁRON!
2012. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Akkor most fogsz magad mellé valakit, és elkezdesz futószáron lovagolni, kengyel nélkül. Alapból rossz az ülésed, ha kiesel a ritmusból, nem szorítasz eléggé. Szóval alapoktól újra mindent, futsószáron, karámban, majd terepen.
2012. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

Csatlakozom a többiekhez: keress egy tisztességes edzőt és kezdd elölről a lovaglástanulást futószáron, az alapoktól!

Annak a nagyeszűnek meg, aki így "tanított" lovagolni, üzenem - és légy szíves, add is át neki! - hogy az ilyen emberek miatt tart a béka segge alatt a lovassportunk és ássa el magát, de legalább ne menjen lóközelbe, ártott már eleget. És nagyon de nagyon örüljön, hogy még nem történtek tragédiák a vezetése alatt...

2012. ápr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 x) ***** válasza:

Engem a "hogy kell rugni hogy folyamatosan menjen a ló?" rész nagyon felháborított... könyörgöm melyik sarkon vette az engedélyét az aki még csak arra se tanított meg hogy a lovat nem csak úgy céltalanul erőből rugdaljuk??

A másik dolog... ha normálisan lovagolt lovon lovagolnál akkor nem kéne neki csak egyszer jelzést adni.

Harmadik: milyen hely az ahol még csak azt se tanítják meg hogy hogy ülj biztosan a lovon hogy jó helyen legyen a lábad is a segítségadáshoz?

Szóval gyorsan keress egy rendes edzőt mielőtt ebből komolyabb baj lesz.

2012. ápr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

És az ilyen emberek nevezik magukat lovasnak XDDD KÖNYÖRGÖM

A lovaglás nem arról szól hogy parasztfalván felültetnek a határban egy lóra, aztán ráütnek a farára és neked meg azt mondják hogy menj ahogy tudsz !

A népesség normálisabbik fele lovasoktatónál tanul meg lovagolni LOVARDAI KERETEK KÖZÖTT

egyáltalán könnyűügetni tudsz? Vagy vágta közben kikönnyítve vagy díjlovagló ülésben vágtázni tudsz? Vagy csak huppogsz rajta és szét vered a hátát? Ha megáll veled a ló és nem akar tovább menni, akkor mit csinálnál vele? Ott ulnél rajta és vrnál estig amíg gondol egyet és haza nem vágtázik veled, mert eljött a vacsoraidő?

Azért ne haragudj de a helyedben nem égetném magam ilyen kérdéssel... még a hülye is tudja hogy ha el akarok indulni akkor megszorítom mindkét sarkammal, ha meg akarok állni meghúzom mindkét szárat...ha jobbra fordulok jobb szár-bal csizma, ha meg balra akkor bal szár-bal csizma....

Jó hogy megy a másik ló után...mivel a ló csapat állat és nem szeret egyedül lenni...neked attól még lovagolnod kell őt..

Ha csak ülsz a tetején és nem lovagolod akkor csak tönkreteszed...az hogy elhuppogsz a hátán az nem lovaglás...

És úgy vágtáztok hogy még ügetni sem tudtok?

Hát elég bevállalós lehet a terepvezetőd...nem fél hogy lecsukják ha valami bajotok lesz?

2012. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Tudok ügetni is meg vágtázni is csak ügetés közbe nem tudom hajtani a lovat hogy menjen folyamatosan. Mert ha picit rugom ügetés közbe kijövök az ütemből.
2012. ápr. 4. 20:47
 10/21 anonim ***** válasza:
Azért jössz ki az ütemből mert nem biztos az ülésed. Rúgni meg ne rúgd, azt csizmasegítségnek hívják amire te gondolsz.
2012. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!