Kezdőoldal » Állatok » Lovak » El engedjem a szárat vagy ne?

El engedjem a szárat vagy ne?

Figyelt kérdés

Most néztem lovas videókat, amikben mindig leestek a lóról. Volt aki nem engedte el a szárat, de volt aki igen.

Én két véleménnyel vagyok és nem tudom hogy mit csináljak:

1.Ha nem engedem el a szárat ill. a lovat akkor magammal rántom vagy magam felém irányítom, és előfordulhat hogy rám tapos.

2.Ha el engedem akkor el szaladhat (szökhet) és nem tudok utána futni legalább is lekapni nem fogom tudni.


Ezt úgy képzelem el hogy szabadtéren, nem karámba lovagolok hogy ilyen esetben mit tegyek?



2012. jún. 10. 21:14
1 2
 11/11 marcipanfelho ***** válasza:

a ló elvileg nem tapos el de én mindig ettől félek... nem is magától az eséstől, hanem az utána lévő dolgoktól. ha teheti átugrik, de mi van ha nem tud? mindig félek ettől h pont olyan helyen esek le, ahol a ló sem tud úgy mozogni és rámtapos :\ én idáig egyszer estem le, egy mezőn és ott elengedtem a szárat. mondjuk volt ott vki h megfogja. mondjuk nem csak úgy leestem hanem inkább elengedtem magamat, h ne a ló dobjon le és annál nagyobbat essek hanem szépen kiszálltam a nyeregből xD

szerintem én nem is tudnék ilyesmire figyelni :S ha történik vmi és leesek, akkor nem hiszem h tudnék külön arra figyelni h úristen a szárak!

idáig csak egyszer estem és minden húzós helyzetet megúsztam, szóval legtöbb esetben fennmaradok és nincs gáz... én szerintem reflexből elengedem

2012. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!