Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szárat, amikor vezetjük a...

A szárat, amikor vezetjük a lovat, miért kell levenni a nyakából?

Figyelt kérdés

Nem éppen fordítva lenne logikusabb?

Mert:

Ha leveszem a szárat, de megijed, és elengedem hogy elrohanjon, akkor sokkal nagyobb arra az esély, hogy belelép a szárba a ló, és meghúzza, vagy ne adj' isten eltöri a lábát, mintha a nyakában hagynám, és úgy vezetném. Ha mégis elgaloppozna, akkor a szár a nyakában marad, és mindenki megússza sérülés nélkül.

Nektek mi a véleményetek? :)


2012. jan. 25. 20:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, értelemszerűen, hogy a szárat fogva vezetem. Én a pofaszíjnál sosem vezettem, nem kepeszkedtem felfelé. A kengyelt viszont felkötöm, mert verdesi a ló oldalát.
2012. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ja, és normális válaszokat, ha lehet kérnem :)
2012. jan. 25. 20:06
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem úgy, hogy a pofaszíjnál, hanem hogy az álla alatt összefogom a szárat, és úgy.

Az előző kommentem nem neked szólt, csak úgy általánosan :)

2012. jan. 25. 20:07
 4/25 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szoktam lovat vezetni kantárral, de hétfőn jött a barátnőm ovagolni, akit úgy vezettem, hogy levettem a szárat a nyakából, úgy kényelmesebb volt. Amúgy ha el akarna rohanni, akor szerintem könnyebb úgy megfogni, de igazából nem tudom.
2012. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Mailerdeamon ***** válasza:

Le kell venni a nyakából a szárat, mert úgy tudod csak megfogni, ha megugrik. És lehetőség szerint ne engedd el...


Attól még nem fogja eltörni a lábát, ha belelép, nagyon könnyen el tudják szakítani. :)


Csak olyan lovat vezess szárral a nyakában ami nagyon nyugodt és alig pár métert vezeted.

2012. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ha megugrik úgy meglehet fogni, de ha a nyakában val, akkor simán beis akadhat a kezünk, meg kevesebb időnk van észbekapni h hoppá most megugrott, mert akkor rövidebb. De igazából könnyebb is úgy vezetni:)
2012. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, de én most egy konkrét esetet állítottam fel. Nem tudom megfogni a pacát, elrohan, a szár lebeg a szügye alatt, írányt vált, és bumm!! Ott a baj. Ekkor arra gondolék, hogy "mi lett volna, ha...".

Remélem, hogy értelmes. :)

Amúgy én is "szabályosan" vezetem a lovat, ez csak felmerült bennem :)

2012. jan. 25. 20:12
 8/25 anonim ***** válasza:
Hát ilyenkor tényleg baj van, de máshogy nemis nagyon lehet vezetni a lovat, meg nagyobb az esély hogy megfogod és nem tudja kitépni, mert nem folyamatosan ilyed meg ha érted mire célzok, csak egy kkis ideig kell megtartani.:)
2012. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha egy ló elszabadul, nem az jelent rá veszélyt, hogy belelép a szárba, hanem hogy fennakad valamin vagy nekimegy valaminek/valakinek, balesetet okoz. Ez szárral a nyakában is ugyan úgy megtörténhet, csak nagyobb valószínűséggel, hiszen úgy sokkal könnyebben rántja ki magát a kezedből.
2012. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Vagy ha vezetek, akor csatld szét a szárakat, egy max 30 másodpercet vesz igénybe, és máris nem tud belelépni:)
2012. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!