Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen betegségek vannak?

Milyen betegségek vannak?

Figyelt kérdés

Tudtok nekem felsorolni betegségeket.

Amik így a leggyakrabban vannak.

Ha kérhetem akkor az előnyeit + okát is irjátok le.

Meg hogy néz ki a betegség, hogyan tudom észrevenni!?


normális válaszokat !


Köszi:)


2012. jún. 11. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Előny?? Egy betegségnek? Lehet, hogy mást akartál írni. Pl. a kólika, amikor leáll a bélrendszere a lónak, csak fekszik. Ha meghallgatod a hasát , megkell nézni, hogy műkôdik-e a bélrendszere. Amíg kiér az orvos, addig sétáltatni kell, tilos hagyni lefeküdni, csak inni kell adni neki.
2012. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ez bármitől lehet. Sok gyümölcs, rodhadt takarmány, szárítatlan kenyér, vagy amikor nem szárítod ki a takarmányt, és nedvesen kerül a gyomorba/bélbe. Remélem segítettem :)
2012. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Drágaság, egy lónak legalább annyi betegsége lehet, mint amennyi egy embernek, egyesek- nevezzük őket álatorvosnak- több évig tanulják ezeket. Nem olyasmi, amit fel lehet sorollni 5 percben...
2012. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amondó vagyok, hogy a google-ben keress ezzel foglalkozó könyvet. A leggyakoribb talán a kehesség és a kólika, de ezen kívül megannyi baja lehet egy lónak.

Itt találsz párat dióhéjban+ alatta kapcsolódó cikkek: [link]

2012. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát második, ja.. Több betegsége lehet egy lónak, mint egy embernek.
2012. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kehesség - nagyon röviden tüdőbaj és köhögéssel jár, oka a por, szellőztetés hiánya vagy erős megfázás

allergia - szintén járhat köhögéssel, vagy kiütéssel

kólika - túl sokat eszik egyszerre, általában szemesből vagy lucernából, ettől megfájdul a hasa, és ha nem tud kakilni, elpusztulhat

patairha-gyulladás - ha sokat van sárban

sántaság - levezetés v. bemelegítés nem elég, vagy sérülés miatt pl. karámban megrúgják

bögölycsípés - begyullad és nagy ronda pukli lesz

lelegel egy mérgező növényt

légyálca - sebet beköpik a legyek, lárvák lesznek a bőre alatt

megfázás - megizzad télen és nem takarják be vagy kiteszik karámba, ilyenkor taknyos vagy köhög


Stb...

2012. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!