Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen a Vágta? Én még életemb...

Milyen a Vágta? Én még életemben nem vágtáztam de milyen rossz vagy jó?

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ügetés milyen volt, amikor életedben először ügettél? Valószinűleg elég "zötyögős", talán kicsit féltél is, de azért tetszett. A vágtával is igy leszel először. Amig még nem megy olyan jól, addig nem annyira kényelmes, amikor már jól megy, akkor nagyon jó.

Összességében nem nehezebb az ügetésnél, csak másmilyen.

2012. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elég gyáva vagyok,ezért a vágtától is féltem!Egy ismerösöm azt kérdezte minek félni? Erre persze nem tudtam válaszolni!:) ekkor eldölt bennem hogy vágtázok!Igaz nem sokat vágtáztam mert felkiálltottam ,hogy állj!!És a ló azonnal megállt!!
2012. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne rossz? Ne haragudj, ha megbántalak, de ha már lóval foglalkozol, akkor hogyan feltételezheted egy jármódról, hogy rossz? Ha pl. a vágta rossz lenne, akkor miért vágtáznánk? Miért nem csak lépnénk meg ügetnénk? Nem értem ezt a felfogást... Nyilván jó...
2012. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Isteni érzés, mintha repülnél.
2012. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nagyon jó! *-* Ha ügettél már tudod, hogy együtt kell mozogni a lóval, a vágta is olyan. Csak olyan mintha repülnél. :DDD *-*
2012. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb, mint ügetni. Nagyon kellemes lassú tempóban is, olyan hintáztató, de az is jó, amikor a mezőn mész fullgaloppban és a könnyed is kicsordul a menetszéltől. Utóbbinál hihetetlen szabadságérzeted lehet.

Amúgy vágtázni először futószáron érdemes, hogy ráérezz a mozdulatra, az egyensúlyra, így elkerülhető, hogy első ijedtségedben/meglepettségedben belekapj a ló szájába. Ha biztosan megy az ülés, akkor mehetsz szabadon is.

2012. jún. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!