Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem rossz ez szegény lónak?

Nem rossz ez szegény lónak?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban van egy lány akinek van egy lova (már nagyon régóta) és ma próbálta tanítani díj ugratni (gondolom) és kirakott ilyen díj ugrató rudakat amiket át léptetett vele. Utána meg ilyen x formájú akármire rakta a rudat.

Utána meg felült szerencsétlen hátára.

Nem bántotta közben, de nagyon izé.



2012. jún. 6. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az nem indoklás, hogy "izé". Másrészt az ugrást így tanítják.
2012. jún. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, a lovakon lovagolni szoktak, a hátukon...
2012. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az x formájú akármi a cavaletti, és nemcsak díjugratáshoz, díjlovagláshoz is használják, amikor kicsit akciósabbá akarják edzeni a jármódokat.

Egyébként pedig ez teljesen szakszerű. Ha az a problémád, hogy felül rá, nem, nem rossz, tudod már évszázadok óta létező dolog a lovaglás, és nem 'izé', hanem egy nagyon szép sport.

2012. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom hogy az a rossz hogy felül rá.

hanem ez a "cavaletti" nem rossz e neki?

Meg itt mindenki azt mondja hogy edzővel kell csinálni akármit is.. ő egyedül csinálja.

2012. jún. 6. 22:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valójában kezdőknek, akiknek nincs tapasztalata, azoknak edzővel illene, de gondolom a szomszédod már ugratott lóval előzőleg egy lovardában... gondolom én. :)
2012. jún. 7. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Amit leírtál, az önmagában teljesen oké. Ha ütötte-verte, belezuhant a hátába talajfogáskor, vagy rángatta a száját, az természetesen rossz a lónak, de önmagában neked se fáj az, ha rudakat kell átlépni vagy átugrani. Sőt, ha jól van csinálva, erősödik tőle a háta. Ha jól ugratnak a lóval, az kimondottan jót tesz neki.
2012. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz a lónak:) Gondolj bele, te is csináltál óvodában, általános iskolában, például sportnapon ilyen feladatokat, hogy dolgokat kellett kerülgetni, vagy átugrani... Én röpisként olyanra is emlékszem, hogy állított zsámolyt ugráltunk át. Nem rossz a lónak, és igen, edző kell, de szerintem a szomszédod ért hozzá, ha így kezdi tanítani a lovat. Ha ráküldené a 140-es akadályra mindenféle előzmény nélkül, az utalna arra, hogy képzetlen, de így szerintem nincs vele semmi baj, mindent jól csinált:)
2012. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ma is csinálta kicsit magasabbal.. mikor nem tudta a ló mit kell csinálni bemutatta neki és utána csinálta a ló is..

De kicsit utána Goggle-ztam és elmondottaitok alapján tényleg nem rossz neki. Meg utána dicséretnek valami répa szerűt kapott azt nem láttam teljesen. :)

2012. jún. 7. 20:41
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát te nagyon nyomi vagy! Így tanítják az ugratást okoska..Bocs,de te totál hülye fruska lehetsz!!
2012. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
És szőke!
2012. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!