Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak a lóval ha nem...

Varga Dávid55 kérdése:

Mit csináljak a lóval ha nem áll meg?

Figyelt kérdés

mit csináljak a lovammal ha elmegyek vele kocsizni és megállok vele bárhol, áll kb 10-15 másodpercig és bármit csinálok mindig elindul ha ismét megállítom megint áll egy kicsit.

mindedj mennyit megyek vele mindig ezt csinálja van valami ötletetek ennek elkerülése érdekében??


2012. jún. 17. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Kocsival is így csinálod, nyomod a gázt csukott szemmel és vagy meghal valaki vagy nem? Hát ember, amíg az a ló nem kezelhető biztonsággal, addig nem vissszük ki közútra, hanem otthon gyakorlunk vele! Ha nem tud megállni akkor azt, orrvérzésig, amíg nem megy neki bárhol bármikor. De először otthon, aztán a kapaljban, aztán az utcában stb.

Mielőtt azt is megkérded, úgy tanítunk, hogy a rossz viselkedést büntetjük, a jót jutlamazzuk, a cselekedet után a lehető leghamarabb, miközben azért türelmesek vagyunk a lóval.

2012. jún. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogathajtásban nem vagyok otthon, de szerintem egy nyugodt ló mellé kéne befogni ami mellett akármit csinál az észre se veszi. Meg persze meg tudja tartani az esetleges rosszalkodó lovat.
2012. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem szoktam vele kimenni közútra egyrész mert arrafele nincs dolgom másrészt nem szeretek kocsiznia az autók közt

amúgy meg már idősebb lóról van szó nem értem az előző helyén hogyan tanították be

2012. jún. 18. 00:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Addig állítsd meg újra és újra amíg a utasításodra nem indul el. Kezdetben ne kérj tőle sokat, csak néhány másodpercet.
2012. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
próbálom sokat hajtani foglalkozni vele, de nem tudom ahonnan vettem ott erre az alapvető feladatra miért nem tanították meg??
2012. jún. 18. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!