Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek? Haladó,11...

Milyen lovat vegyek? Haladó,11 éves terepen lovagló lány vagyok, határozott, de kedves, Szeretnék a lóval földről is dolgozni, elbírok a kemény szájú, gyenge idegrendszerű, "gonosz" lovakkal is. Tudok galoppozni

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát a galopp az ezen a szinten már alap. Nem fajtaszerint kéne hanem elsőnek többet meg kell nézni. Ha nem akarsz vele versenyezni és inkább földről dolgoznál akkor vágóhídról mentenék ki egy lovat a helyedben vagy állatvédelmi egyesületekből.
2012. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyat, amilyet a pénztárcátok megenged, de maradjon is pénz, ha esetleg baj van vele (állatorvosra). Lődd be az árkategóriát, meg a főbb igényeidet, aztán úgy keress lovat pl a lovasok.hu-n. Szerintem csődört ne vegyél és túl fiatal 4-5 éves lovat sem.

Aztán a szimpatikus lovakat nézd meg személyesen próbáld ki mennyire jössz ki vele, és a kupeceket messzire kerüld. (ha fenn a keresőbe beírod, hogy kupec, akkor ki fog dobni velük foglalkozó kérdéseket, és utánuk olvashatsz)

Ne ragadj le az első lónál, nézz meg többet is.

2012. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. jún. 5. 20:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézz meg és próbálj ki sok lovat. Ne legyen idegbeteg, "gonosz", mert hiába bírsz el vele, nem öröm ilyen lóval dolgozni. Ha főleg terepre járnál vele, fontos, hogy ne ijedezzen mindentől, amikor kipróbálod, menj ki vele, mert az, hogy bent nem ijedezik, nem jelenti azt, hogy kint sem. A földről dolgozás futószárazást jelent? Mert ha igen, próbáld ki, hogy tud-e futószáron menni. Nem baj, ha nem, mert meg lehet neki tanítani, de ha már tud, annyival jobb. Lónézéshez, kipróbáláshoz vidd magaddal az edződet, vagy más hozzáértő felnőttet.
2012. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BellóJ válasza:

hát szerintem a kisbéri a legjobb nekem is olyanom van!

rendszeresen járok versenyekre vele de sokan inkább a vesztfálait ajánlanak!

2012. szept. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11 évesen mért akarsz lovat? Nem tudsz várni legalább 15 éves korodig elmenni dolgozni egy hónapra és keresni 50 ezret vagy ha nem annyit legalább egy huszast?Én 15 évesen elmentem egy próba 3 hétre kerestem 50 ezret már meg is lett a lónak a fele elmentem egy másik helyre (nyomdába) ugyan csak próba időre 1 hónapra kerestem száz ezret aztán elmentem egy lovardába ahol 2 hónapig dolgoztam 200 ezerért aztán megvettem a szerszámokat,kellékeket és a lovat aki most is hűséges társam Moszat! (1 éve van meg) nem okoz gondot jól tudok tőle tanulni (bértartásban van) sőt van hogy melette tanulok
2012. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!