Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Esés után új kobakot kell venni?

Esés után új kobakot kell venni?

Figyelt kérdés

Pont ma esetem, fejjel a földre és úgy tudom hogy ha esésnél a kobakra esünk akkor újat kell venni mert már nem olyan jól véd vagy hibás lehet (?)

Tényleg vegyek újat?



2012. jún. 17. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha nem törött el akkor nem kell
2012. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha fejre estél, akkor érdemes, mert ha nem is törik el, a szerkezete a nagy ütés hatására gyengülhet, lehetnek mikrorepedések, szóval én a helyedben újat vennék, fő a biztonság.
2012. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm, azért várok még pár válaszra hogy biztos legyen, de valószínű hogy újat fogok venni
2012. jún. 17. 19:36
 4/14 anonim válasza:
Szerintem olvasd el a használati útmutatóját, vagy ha már nincs meg, akkor nézd meg a boltban egy másiknak! Szerintem ugyanúgy ahogy a biciklis, sziklamászó, stb. sisakoknál is, így itt is tanácsolt ütődés után leselejtezni, mert az első ütés után már nem képes 100%-os védelmet biztosítani!
2012. jún. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Motoros sisaknál, már betonra való leejtés után újat célszerű venni.
2012. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én fejre estem, eltört a kobakom, ennek ellenére még fél évig azt használtam, mert nem tudtam, hogy egy következő esésnél nem véd meg.
2012. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Ne vicceljünk azért emberek, a védőfelszereléseknek is meg kell feleniük kölönböző szabványoknak, nem úgy működik, hogy leejtem a homokba és akkor mehet a kukába... Attól, hogy minimális sérülés éri még védenie kell, hiszen ha olyan könnyen megadná magát, akkor eleve nem lenne alkalmas védelmre. Meg kell nézni, hogy van-e rajta szemmel látható szerkezeti sérülés, repedés. ha nincs, akkor olyan baja amit látsz, akkor használható. Ez nem turbinalapát, nem robban szét ha mikrorepedés van rajta...
2012. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem azt jelenti, hogy legközelebb már tuti be fog törni az ember feje, hanem, hogy ha egyszer már ráestek, akkor csökkenhet a védelme. Ha nem volt nagy esés, valószínű, hogy használható még, a semminél biztos jobb, de ki tudja.. Az biztos, hogy nem árt, ha újat veszel.
2012. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Jó nem turbina lapát, de nem is a szél ellen kell, hogy védjen! Ami már egyszer nyelt el becsapódási energiát, attól a következő alkalommal nem várható el, hogy a maximum védelmet nyújtsa! És az edződ, vagy apukád mit mond? Nem kérdezted? Leginkább is Ő rájuk kellene hallgatni!!!!
2012. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Néhány évente, számos esés felhalmozódása után érdemes cserélni, vagy egy komolyabb fejre esés után, de ha mondjuk homokra estél, meg nem ütötted meg magad annyira akkor még védhet eleget.
2012. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!