Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám rá venni?

Hogyan tudnám rá venni?

Figyelt kérdés

Szeretném ugratásra "tanítani" a lovaim. Egyik egy welsh kanca(140 marmagas) másik egy Magyar félvér/Sodrott herélt (160 marmagas)

a pónit már próbáltam ugratásra ösztönözni úgy hogy kisebb akadályt csináltam farönkökből (de tényleg nagyon kicsit) de nem tudom rá venni hogy ugorjon... néha még átlépni is lusta és leveri... a naggyal még nem próbáltam mivel rajta eddig még csak egyszer ültem de vele is tervezem a lovaglást.

szóval hogyan tudnám rávenni hogy át ugorja az akadájt a pónim? ha vele sikerül akkor a naggyal is sikerülni fog :)


láttam egy videót amin egy kis pónit tanítanak ugratni, ott két hordó között kellet át mennie a póninak és mikor már nem volt baj és ügetésben is szépen át ment raktak oda egy kis vastagabb ágat, és így tovább. Szerintetek ez jó?


javaslatokat szívesen fogadok olyanoktól akik már tanítottak lovat ugratásra, főleg olyan lovat amely picit idegesebb fajta (mivel nekem a póniban több az arab vér, így kicsit hisztisebb a kelleténél :D)



#ugratásra #a lovat
2012. jún. 19. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy indul az egész, hogy cavalettizel a lóval (járóiskola, ha érdekel googlezz rá). Ez egy gimnasztika a lónak és neked is. Mellesleg vannak olyan lovak melyek tökéletesen alkalmatlanok az ugratásra.(tudom, hogy az 1-mt a tehén is, de pl az én lovam rühell ugrani). Építs a karámban ugrófolyosót, ott láthatod, hogy mekkorát tud lovas nélkül ugrani a ló, lovassal persze ez kevesebb, főleg ha te sem állsz a helyzet magaslatán, mert pár rossz élménnyel elveheted a ló kedvét az egésztől.

Akár lóháton is megcsinálhatod az ugrófolyosót, így nem tud sehova kitörni, de előtte alapozó munka kell.

2012. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

járóiskolát ismerem, csak az a baj hogy igaz nagy helyük van, de városban lakom és külön karámjuk nincsen a lovaglás számára és ugye járóiskolához kell egy bizonyos sebesség ügetésnél, és azt nem tudom vele elérni :/ viszont van egy vásártér ahova járhatok lovagolni( meg engedték a bérlők) lehet majd apuékkal ki vitetem a fa ágakat amiket össze gyüjjtöttem erre a célra, csak az a baj hogy ott vannak atelepi cigányok és azok biztos elvinnék -.-"


viszont Szellő a pónim tud ugrani, csak az előző gazdájánál egy kis csaj ha nem jól ugrott szerencsétlen, meg verte a lány és fél... elején is nagyon sokat szenvedtem vele mire normálisan lehetett lovagolni :/ kerék gumikat ugrottak át a kislánnyal... esküszöm ha akkor megláttam volna a csaj 2 éve fel pofoztam volna ... még most is...


tavaly nyáron volt hogy próbáltam ugratni vele, de csak kicsiket mert még én se nagyon tok ... néha néha ugrott egy kicsit, de látszott rajta hogy akkor akarta mikor nagyon meg dicsértem. Szerintem nem utálja ... :)

ja és néha futószáron járóiskoláztatom :) vagy valami oylasmit :) ha szép gyorsan megy kifogástalanul át lépdeli mindet :)

2012. jún. 19. 23:01
 3/3 anonim ***** válasza:
kisebbet ugorhat futószáron is, próbáld megerősíteni az önbizalmát, folyton dicsérgesd a legapróbb dolgokért is, minden apró lépés számít... A másikat meg először ismerd meg, lovagolj vele, utána járóiskola stb
2012. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!