Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő, haladó vagy profi...

Kezdő, haladó vagy profi lovas vagy?

Figyelt kérdés

kiváncsiságból kérdezem.

Meg hogy mióta lovagoltok!? :)


2012. jún. 20. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
Versenyszerűen díjugratok 8 éve, szerintem mondhatnám magam profinak, de nem akarom, mert sose lehet eléggé megtanulni lovagolni. De kezdő és haladó semmiképp se vagyok, úgy gondolom. :)
2012. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Már régebben is lovagoltam de 4-5 évre valamiért abba hagytam most február vége-március eleje óta újra lovagolok és szerintem kezdő és haladó között vagyok már, de egyre közelebb a haladóhoz
2012. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Egy lovas vagyok, aki szeret lovagolni, de annyira nem sznob, hogy bekategorizálja magát.
2012. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
nem is lovagyolok
2012. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3%

hát én két éve lovagolok, nem mondanám hogy profi vagyok, mert nem vagyok az de több mint haladó szinten vagyok :)


Terep lovaglás az nagyon jól megy :D sőt egyszerűen tökéletes :D csak osztályban van némi gondom ><

2012. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Mihez viszonyítva? Mi tartozik - számodra - a kezdő a haladó vagy a profi kategóriába? (Egyébként még azok a lovasok sem merik kijelenteni magukról, hogy profik, akik 160cm-en versenyeznek a Global Champions Touron.)

12 éve lovagolok, és 6 éve versenyzem díjugratásban, de mondjuk pl a nemzetközi lovasokhoz viszonyítva kezdő vagyok, a futószárasokhoz viszonyítva profi, a kezdő versenyzőkhöz képest haladó.

én úgy gondolom, hogy ez a kategorizálás dolog szubjektív, és sznob dolog - ahogy egy előző is írta.

2012. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha két éve lovagolsz akkor sehol nem vagy még a profihoz utolsó előtti. Ha legalább már bekategorizálod magad, legalább ne lódíts nagyot. Majd akkor leszel profi ha már vagy 10-20 éve lovagolsz. Két év az macskafing. Semmi.
2012. jún. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

10 éve lovazom, magamat a haladó kategóriába tenném.

Ne abban nézd, hogy valaki jó lovas-e, hogy versenyzik-e vagy sem. Én pl nem versenyzem, mert sem olyan lovam nincs rá, sem anyagi keretem, meg edzőre sem költök, viszont szoktam túrázni, megoldom a felmerülő problémákat.

Fel tudom mérni, ha idegen lovon ülök, hogy mik a határai, ki tudom őket javítani.


Szerintem olyan, hogy profi lovas, nincs mert mindig lehet fejlődni, bár Neznorov szabad idomítás terén egy állócsillag a szememben: http://www.youtube.com/watch?v=bx-z_SRRddA

NA meg ez a csaj is nagyon jól tolja, ő több, mint haladó, millitaryzik és nyakszíjjal, szőrén ugorja az 182cm-t: http://www.youtube.com/watch?v=vkK29D6NHQQ

2012. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

ez hülyeség!

senkise tud minden ágban jól lovagolni,hogy profi legyen például 10éve lovagolok és nem tudok ugratni, western nyeregben jól ülni de munkát lovagolok galoppon és az megy az alapokat is tudom, nem lehet magadat bekategorizálni mert magával mindenki visszafogottabb...

2012. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szakágon belül is lehet valaki "profi" bár én inkább úgy határolnám be, hogy van a kezdő, a jó lovas, aki tud lovagolni, de van hova fejlődnie, és a rossz lovas, ezek mind egy nagy kategória, a tanuló lovas alrészei.

Mindenki tanul, még a "profi" is, hisz minden ló más személyiség, és mindegyiktől lehet valamilyen tapasztalatot szerezni.

Rossz lovas az, aki rosszul lovagol, de szentül meg van győződve róla, hogy ő jól csinálja, hiába mondja mindenki azt, hogy az úgy nem jó, mindig a ló nála a hibás, fejlődésre való hajlama a nullával egyenlő, csak elrontani tudja a lovakat.

A kezdő az kezdő, az most tanulja az alapokat, futószáron ülni, irányítani, tapasztal. Amúgy már ekkor látszik a hajlam, hogy kiből lesz a rossz lovas. Sajnos nem mindenkihez való ez a sport.

"Aki tud lovagolni, de van hova fejlődnie" (személy szerint ide tenném magam) tisztában van a hibáival, igyekszik javítani őket, akar fejlődni és ehhez segítséget is kér. Alapvetően tud lovagolni (terepbiztos), jól bánik a lóval, igyekszik minél jobb technikával lovagolni, de nem mindig jön össze neki, de lókímélő a szemléletmódja. Sok versenyző is ebbe a kategóriába esik szakágtól függetlenül. Mellesleg innen kerülnek ki azon "vadparellista" szemléletű tinik, akik átesnek a ló túloldalára, akik szerint a zabla használata bűn. (a parellit én is csípem, de az ilyen szemléletű lovasok húzzák le mások szemében, meg az önjelölt "mesterek", de ez más tészta).


Aztán ott vannak a jó lovasok. Jó lovas lehet bárki, aki megfelelően és helyesen be tud lovagolni egy lovat, annak megtörése nélkül. Mindegy, hogy klasszikus vagy természetes módszerrel, lényeg, hogy a ló jól érezze magát közben és szívesen csinálja.

Ezen kívül a jó lovas bármilyen lovat képes ellovagolni, hibáit kijavítani, terepen és éppúgy jól érzi magát, mint a 4 fal közt, felszabadultan és örömmel dolgozik a lovával és csak annyit kér az adott lótól amennyit az gond nélkül teljesíteni tud, sem többet, sem kevesebbet. Nem muszáj ehhez versenyeznie, elég ha a hétköznapokban bizonyít.


Jó lovasból keveset ismerek, hál istennek rosszból is, inkább a köztes kategóriák dominálnak, ami nem gond, hiszen aki lovagol, annak az a célja, hogy minél jobban kijöjjön a lovával, minél harmonikusabb legyen vele a kapcsolata. Aki értelmileg eljut erre a szintre, abból nem lehet rossz lovas, még ha pocsék az ülése akkor sem, hiszen benne van a hajlam, hogy azt kijavítsa.


Igaz ez egy eléggé egyéni szemléletmód. Én láttam már rossz lovast ugróversenyen, egy fiatal lány volt, nem adott a lónak egyértelmű segítségeket és az 3x is kitér az akadály elől, persze a lány leesett, ekkor nekiállt ott rángatni meg püfölni a lovat a pályán. Az ilyen inkább ne is menjen ló közelébe.

2012. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!