Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én akadok ki rajta mikor...

Csak én akadok ki rajta mikor valaki úgy dolgozik a lóval hogy rajta van a kötőfék? :O

Figyelt kérdés
Szóval arra gondolok amikor a ló fején egyszerre van a kantár és a kötőfék..annyira tud zavarni..

2012. jún. 21. 22:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
fuhh az engem is idegesít nagyon! Szerintem a lónak se lehet valami kényelmes, szerintem nyomja is a fejét.Mi sose lovagolunk úgy, hogy rajta hagyjuk.
2012. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Engem annyira tud irritálni.. múltkor VERSENYEN volt így ló.. eléggé ki voltunk akadva hogy hát ez miez?!
2012. jún. 21. 22:26
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
Ha valaki tud kantározni, akkor meg tudja úgy oldani, hogy az ne nyomja a lovat, és igen, versenyen nem túl szép, de praktikus, sőt, terepre kimondottan ajánlják, hiszen ha elszakad a kantár, akkor mit csinálsz, vagy amikor gyorsan ki kell kötni valahova? Beleakasztod a karabínert zablába? Egyet ránt magán a ló, és nem marad se kantárod, se lovad :) Néha azért gondolj bele ilyen dolgokba is, ne csak azt nézd, hogy mi mutat jól :)
2012. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 x) ***** válasza:
67%

A legtöbb esetben pontosan hasznos ha van rajta kötőfék. Így könnyebb megfogni, kantározni, kikötni és ha valami nem jól sül el, a kantár beakad valahová és le kell vágni (jártam már így!) akkor hasznos ha van alatta kötőfék. Egyébként meg ha egyszerre 20 lovat kell felkantároznod és kikötnöd akkor sokkal egyszerűbb mint egyesével befogdosni a lovakat, hogy fel tudd őket kantározni. Utána meg leszerszámozni, kötőfék vissza (merthogy be kell vezetni őket a karámba...) szóval egyszerűbb rajtahagyni. Ha jó a kötőfék mérete és jól kantároztál akkor meg aztán várhatod hogy nyomja a lovat. 10 éve mindig kötőfékkel kantározok és még egyszer se volt olyan hogy le kellett szállnom levenni mert nyomja a lovat. (hiszen a ló nyilván jelzi neked ha zavarja a kötőfék)

Szóval attól hogy csúnya (egyesek szerint) attól még nagyon hasznos.

2012. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon idegesít maga a látvány...

Nem vonom kétségbe az előző válaszokat, biztos hogy vannak szituációk mikor hasznos, de azok, azok az alkalmak! Mikor tudja valaki hogy terepre megy, ki kell majd kötni stb...

De mikor csak ki megy a pályára lovagolni meg ilyenek?

Szerintem senki nem hal bele hogy nyergelés-kantározásnál leveszi a kötőféket, megfogja az orrnál (hogy ne menjen sehova) a szárat a nyakába dobja, és felkantározza.....

2012. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Igen, nem túl szép látvány, de például mi is rajta hagytuk amikor túrázni mentünk, mert ha kik kell kötni a lovakat, akkor igencsak hasznos hogy rajtuk van a kötőfék :D
2012. jún. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Túrára még oké.. de mondjuk pályára minek? o.O

Ja és túrára is le lehet venni és mondjuk a nyeregtáskába/ háti táskába tenni..

2012. jún. 22. 08:46
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Borjúkötél a nyakába? Akkor már inkább a kötőfék :DD
2012. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
Ki nem szarja le, hogy más hogy lovagolja a lovát. Mit foglalkozol vele? Lehet, hogy oka van annak, hogy rajta hagyja, nem gondolod?
2012. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Szerintem is simán elfér a táskában..

Utolsó válaszoló: Ha nem bírsz tisztes hangnemben válaszolni ne is tedd! Köszönöm. ;)

2012. jún. 22. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!