Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én akadok ki rajta mikor...

Csak én akadok ki rajta mikor valaki úgy dolgozik a lóval hogy rajta van a kötőfék? :O

Figyelt kérdés
Szóval arra gondolok amikor a ló fején egyszerre van a kantár és a kötőfék..annyira tud zavarni..

2012. jún. 21. 22:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

Pedig utolsó válaszával nem volt gond. Tényleg nem kellene azzal foglalkoznod, hogy más hogy csinálja. Azért vesződjön többet, hogy neked tetsszen a látvány? Nem gondolod, hogy ez kicsit nevetséges? Bírom az olyan lovasokat, akik ilyenen képesek felidegesíteni magukat...hogy más hogy csinálja. Semmi közöd sincs hozzá, hidd el. Mi sem szólunk bele, hogy te hogy csinálod. És ha engem meg az idegesítene, hogy te nem raksz kötőféket a lovadra? Akkor köteles lennél máshogy csinálni? Ugye nem. Neked sem esne jól, ha belekötnének abba, ahogy a lovaddal bánsz. Nagyon kérlek, te se tedd.


Remélem megfelelő volt a hangnemem, mert nem akarlak megsérteni, egyszerűen én így gondolom. És nyugodtan lepontozhatsz, ha akarsz. :) A véleményem nem fog változni.

2012. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel? Egyesek nagyon el vannak itt képedve, hogy hű kötőfék meg hű borjúkötél. Én ha terepre megyek mindkettőt felrakom a lóra.. Nem, majd én fogom cipelni hátizsákban az összes felszerelését, mikor rá is rakhatom a lóra. Nem, nem kényelmetlen neki.. Igen, pályára én is leveszem a kötőféket, de többnyire terepen lovagolok. Ha idegesít nem kell nézni, engem inkább az idegesít ha valakinek milliós felszerelés lóg a lován, de a ló hasa-lába trágyás, a ló sovány a lovas meg annyira el van szállva attól, hogy mások kötőfékkel lovagolnak, hogy még ülni is elfelejtett a lovon :))
2012. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Megnyugtatlak nem pontoztam se fel se le senkit.. ;)
2012. jún. 23. 12:01
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

Akkor a többi szokásos bunkó volt, aki ide írogat. De semmi gond, megszoktam. Tudom én, hogy ide nem lehet egyéni véleményt írni, csak a többi szemellenzős divatlovas véleményét szajkózni. "Jajj, a lovacskámon csúnyán mutat a kötőfék! Meg a szomszéd lovacskáén is! Úgy lovagolják, hogy rajta hagyják a kötőféket, jújj! Jajj, kifolyik a szemem a látványtól, mindjárt meghalok, jajj, jajj!" Mert lovagolni csak stílusosan lehet! Úgy, hogy jól kirittyented magad, mintha most készülnél az Oscar-díjátadóra, nem baj, hogy csak egy mezei terepre mész, ahol jól éreznéd magad. Az se számít, hogy amúgy a lónak kutya baja sem lesz attól a kötőféktől. Nem, a többi lovas p*csa leszól. Ne rakd rá a kötőféket, mert szegényeket felidegesíti. Nehogy agyvérzést találjanak kapni a nagy sopánkodásban. Szokás szerint. Persze, persze, nyilván az a jó, amit a nagy lovascsajszik mondanak. A NAGY szakértők. Akik ha tehetnék, rózsaszínre festenék a lovukat, meg szárnyat ragasztanának rá. Meg a masnifonás a sörénybe, az jól megy. Meg a másik lovas leszólása.

Most komolyan: ennyire imádtok beleszólni a másik dolgába? Inkább a lovatokkal törődnétek...


A kérdező kérdésére:


"Csak én akadok ki rajta mikor valaki úgy dolgozik a lóval hogy rajta van a kötőfék? :O


Szóval arra gondolok amikor a ló fején egyszerre van a kantár és a kötőfék..annyira tud zavarni.."


Hát, sajnos nem csak te akadsz ki rajta. Hanem a sok száz másik lovas-cicababa is. Tényleg nagyon-nagyon szörnyű látvány lehet egy lovas, aki a lovával kötőfékkel és kantárral egyszerre dolgozik. Ugye milyen borzalmas? Hogy a ti kedvetekért nem végez pluszmunkát és nem szedi le róla minden egyes alkalommal? Hát sajnálom, nyugodtan kifolyhat a szemetek, mert nektek semmi közötök nincs ahhoz, hogy én mit csinálok a lovammal.


Már egy ideje figyelem, mi megy a lovas témakörben, és a másik leszólása, az a csúcson van. Én ide többé nem írok, vegyétek úgy, mint egy búcsúüzenetet.

Végeztem, várom a 0%-ot. Többet úgysem nézek ki belőletek...

2012. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 marcipanfelho ***** válasza:
sok lóval van úgy h nehéz kantározni meg rátenni a kötőféket. ahol én lovagolok ott is van egy ló, akin lehet lovagolni és nagyon aranyos de maga a felszerszámozás csak egy óra nála :) ma is kivitték futózni kantárral és rajta hagyták a kötőféket is hogy ne kelljen ezzel külön foglalkozni és tovább idegelni a lovat. néha egyszerűbb rajtahagyni, pláne ilyen lovak esetében
2012. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

ma 17:07: de lehet egyéni véleményt írni..tudod ezt kértem.. ;)

De ha egy lóval az ember versenyre megy az általában nem egy idegbajos ló.. annál nem sokáig tart levenni a kötőféket..

Mellesleg megjegyzem: a lovam sörénye kb. 4 éve nem volt befonva.. nem hord se fáslit se ínvédőt SOHA mindent csak amit muszáj.. ;))

"Mert lovagolni csak stílusosan lehet! " Nem nem csak úgy lehet de ha csinálok valamit akkor csinálom rendesen..

"Már egy ideje figyelem, mi megy a lovas témakörben, és a másik leszólása, az a csúcson van." ebben egyetértünk..

2012. jún. 23. 22:31
 17/24 marcipanfelho ***** válasza:

nem tudhatod, egy versenyló is lehet ideges típus.

de ha nem is versenylóról van itt szó hanem csak hétköznapi lovagláson látsz vkinél akkor lehet ezért van rajta.

versenylovaknál is megkönnyítheti a lovas helyzetét ha rajta van, lehet h a lovasa úgy tapasztalta h jobb ha rajta van, szóval biztos megvan az oka

2012. jún. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
A versenylovak általában pörgősek, ezért jók a versenyzésben :) (persze vannak kivételek a kezdő gyermekversenyeken, de ott meg nem teljesen tökmindegy?!)
2012. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

És arra nemgondoltál hogy ha valakinek egy nap 8lovat kell felkantározni akkor nemfog mindegyikkel ennyit szenvedni,nálunk is mindenki rajtahagyja mert az edző nemtud 8lovat felkantározni 2perc alatt,a "nem haladó" lovasok pedig ha megpróbálják levenni róla a kötőféket megszökik a ló aztán mehetnek keresni,de megsem tudják fogni mert nincs mivel.(már előfordult nálunk,az volt a szerencse hogy megtudták álittani és nem futott ki)

De akinek 1 lova van az valószinű a pályán leveszi,ha nem akkor sem a te dolgod,és vagy mond meg ennek a személynek hogy versenyen vegye le a kötőféket vagy felejtsd el.

2012. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mivel nem én tettem fel a kérdést ezért engem aztán nem foglalkoztat hogy KI-HOGY lovagolja a lovát, de véleményem van róla!

Ha annyira nem lehet megfogni kantározásnál mert elmegy...az nevelés kérdése, valószínű valami lett hagyva neki ami miatt elkanászodott.

Aztán meg hogy terepen kell valami amivel megfoghatod, erre meg csak annyi hogy van aki nyakkötéllel megy terepre és semmi mással....

Ez saját véleményem, ettől független mindenki úgy cselekszik ahogy jónak látja én nem szólók le senkit.

2012. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!