Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám támaszkodtatni?...

Hogyan tudnám támaszkodtatni? Fiatal lóról van szó!

Figyelt kérdés

Lépésben szépen, ügetésben és vágtában viszont egyáltalán nem támaszkodik, viszont ugrás fölött igen. Mit csináljak? Itt van egy kép ügetésben: [link]

Ugrás közben:

[link]

Segítsetek! Fiatal, 4 éves lesz a nyáron! Köszönöm a normális válaszokat, lehet, hogy a képek feleslegesek voltak... :P



2012. jún. 25. 20:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Ügetésben sem támaszkodik.. (szerintem!)

Amúgy edző?!

Ha ugrasz is csikóval akkor főleg kell..

2012. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezt mondom, lépésben igen, de ügetésben, vágtában nem! :S Van edző, azt mondja, hogy körön szépen adja a fajét, és ha taügetek is, de szerinte nagyon hosszú a szár, lehet, hogy igaza van, de nem tudok figyelni a szármértékre! Félre ne értetek, nem löttyen, be! :)
2012. jún. 25. 20:57
 3/18 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok hiba miatt, gyorsan gépeltem! :P
2012. jún. 25. 21:04
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk versenyhelyzetben a ló is fel van spanolva és a lovas is, az első képen nagyon beejti a hátát, mintha nem tudná használni. Folyamatosan add neki a félfelvételt én is úgy szedtem le a lovam fejét, de lovagolhatsz segédszárral is (bár ha nem biztos a kezed, akkor inkább ne) , és futószáraznám gumis kikötővel, mert lehet nem elég erős a hátizomzata.
2012. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A szárra állítás alapja mindig az ütemesség, hogy belépjen a hátuljával, és ezután lehet elkezdeni a szárat kezelni.

Külső szár megtart, belső: hajlít-enged, amennyit a szárral 'dolgozol' annyival erősebb csizma is kell.

Ezen kívűl futószárazás is segíthet ha ott teszel rá mondjuk kétoldali kikötőt.

2012. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Erős a háta, dolgozik hegynek föl, hegynek le, bár a fara túlnőtte a marját, nem tudom, hogy ez számít-e a hátbeejtést illetően. :) Köszönöm! Biztos a kezem, csak nem tudom, hogy hogy reagálna a kikötőre. :S
2012. jún. 25. 21:11
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mennek a zöld kezek! Edzőm is így tanítja, hogy külső szár megtart, belső játszik, olyan "szivacsosan", belső csizma támogat.
2012. jún. 25. 21:14
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kicsit erősnek látom a kezed.

Ugrás fölött is megtöröd, mar fölött összezárod, nem engedsz . (így h ekkora a szár, földet éréskor tutira meglöttyen)

Az ügetős képen meg totál le van feszítve.

Lazíts a kezeden, emeld feljebb, és menjenek a félfelvételek. Ha kicsit is enged, engedj utána.

2012. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, ott azért feszítettem, le, mert nagyon rohant. Ige, ugrás fölött még javítanom kell, edzőm is mondja! :)
2012. jún. 25. 21:23
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha lefeszíted, attól sajnos ugyan úgy rohan.

Emeld fel, és ott a félfelvételek, nagyon hülye érzés, de sokkal hatásosabb, mint a lefeszítés!

(a felemelés nálunk néha mellmagassáig van, mondjuk egy elrontott lóról van szó)

2012. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!