Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy 4 éves nóniusz lovam....

Van egy 4 éves nóniusz lovam. Elég rövideket lép, és nehezére esik neki a vágta munka. A lábai látszólag nagyon erősek, és szépek, de időnként kattog a jobb hátsó. Sántítani viszont soha nem sántít. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves nóniusz lovam. Körülbelül 1 éve kezdetem el lovagolni, és nagyon szépen dolgozik, szórahajló. Viszont olyan problémám van, hogy nem szeret kisköröket vágtázni, sőt nagyon nehezére esik a gyorsabb jármód, és a lépései is elég rövidek. A lábai viszont kifejezetten erősek, és semmi nem látszik rajtuk. Sántítani sem sántít soha, de néha előfordul, hogy kattog a hátsó lába, de ez sem rendszeresen. Mi lehet a probléma? Nagyon megköszönném, ha leírnátok a véleményeteket! (:

#vágta #ló #nóniusz #kattogás #üge #t sántít
2012. jún. 28. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen keress fel egy állatorvost.Nem árt ha tudod,hogy a nóniusz lábszerkezete gyenge (még akkor is ha ez kívülről talán nem látszik),és lazák az ízületei illetve gyakoriak nála a pata megbetegedései,ez sajnos a fajtából adódóan így van.A pata betegségei különbözőek lehetnek és egyedtől függőek.Nem tudom mi lehet a baja,de az állatorvos biztosan megmondja.Sok szerencsét és remélem semmi komolyabb baja nem lesz!
2012. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csontkovács problémája van. Érdemes lenne kihívni hozzá egy csontkovácsot, mert gyanítom, hogy azért kattog a lába, mert nincs a helyén az ízület. Ez okozhatja a nehézségeket a gyorsabb jármódokban is.

[link]

2012. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kiskörös vágtánál az lehet a baj, hogy még nincs egyensúlyban. A lépés nyújtására jó lehet a a cavaletti, vagy földre fektetett rúd. Kicsit távolabbra mint ami jó neki, de mindenképp fokozatosan távolítsd a rudakat. Mind a három jármódban alkalmazható. Most a csikóval én is rudakon vágtázok át, hogy használhatóbb legyen a vágtája. Még elrohan ezért a rudakkal szabályozom a vágtaugrásait. Vágtában érdemesebb feljebb rakni a rudakat 15-20 cm-re hogy tényleg használjon.

A lábkattogásról meg olyat hallottam, hogy ha megrántja, akkor előfordulhat, hogy kattog neki. Ezt is magyarázza, hogy csak néha hallod. Alapos bemelegítéssel és odafigyeléssel elkerülheted, hogy , megrántsa a lábát vagy belerúgjon a saját lábába. Még nem olyan régóta lovagolod ezért valószínűleg ilyen még előfordul.

2012. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
2012. jún. 29. 08:05
 5/6 anonim ***** válasza:
A csípőjével lesz a baj.
2012. jún. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat még a rossz nyereg miatt is a rövid lépés és, hogy nehezen fordul. Leginkább a marjához szokott hozzáérni a nyereg. Ha rajta ülsz dugd be az ujjad a markamrába és nézd meg, hogy nem ér-e hozzá. 2-3 ujjadnak mindenképpen be kéne férnie súly alatt is. Feltehetitek alátét nélkül is a nyerget és úgy ráülni, persze csak úgy, hogy áll vagy max lépés. Valaki hátulról pedig nézze meg, hogy átlát-e a nyereg alatt, nem ér-e sehol a gerincéhez. Ha nem tudjátok megnézni akkor világítsatok be lámpával. Be lehet még hintőporozni is a nyerget és úgy feltenni, de azt ügyesen kell csinálni. Ahol hintőporos lesz a ló, ott ér hozzá a nyereg. Az is előfordulhat, hogy nem húzod fel a markamrába az izzasztót és amikor felülsz leszorítod az izzasztóval a a marját. Ez érzékenyebb lovaknak nem biztos, hogy tetszik.
2012. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!