Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lóápoló lány sokat keres...

Egy lóápoló lány sokat keres Ausztriába?

Figyelt kérdés
Kb.mennyit? Érdemes ezen a téren továbbtanulnom(7.-es vagyok)??

2012. máj. 13. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes.
2012. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem csak a lovat ápolja, biztosan.
2012. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Külföldi vonalakat nézve érdemes lehet... viszont ezek a lóápolós munkák, általában csak kicsalós kamuk, mert emelett aztán a kezedbe nyomják a vasvillát-lapátot hogy trágyázz is meg minden.

Persze ez a lovakkal jár, én is megcsinálom...csak azért mondom, hogy ne csak a lósörény fésülgetésre számíts.

2012. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyar fizetésekhez képest jól keres. DE az ausztriai fizetésekhez képest ugyanúgy rosszul, mint itthon. Én nem ajánlom, mindenkiben az a kép él, hogy kimegy és meggazdagodik ráadásul még azt is csinálja, amit szeret.. Ez a lovak melletti munka kint sem megbecsült foglalkozás, egy kicsit jobb a helyzet, mint itthon, az istállók színvonala miatt. De nem biztos, hogy jó helyre kerülsz, és többnyire nem csak lóápolás, hanem trágyázás, pakolás stb, tehát nehéz fizikai munka. A belovagló is detto ugyanez, ott sem a legjobb lovakra ültetnek, hanem egy bábu leszel, akit megfizetnek ugyan, de utána bolond lovakon kell ülnöd és ha odavág háromszor, nem mondhatod, hogy bocs, most erre nem ülnék fel újra.. Ja és akkor még csak arról volt szó, hogyha tényleg az lesz a munkád, amire jelentkeztél. Mert sokszor előfordul, hogy valaki kimegy úgy, hogy lovat fog pucolni, aztán már ő főz meg neki kell a tulaj házát is kitakarítani. Arról nem is beszélve, hogy kint vagy mondjuk 5-10 évig, de ez nem lehet életcél, hogy lóápoló leszel. Utána mit fogsz kezdeni az életeddel? Manapság nem lehet megélni egy lovas végzettséget adó papírral.. Úgyhogy bocs, ha ki kell, hogy ábrándítsalak, de jobban teszed, ha a lovazás megmarad hobbinak és tanulsz valamit, amiből meg tudod teremteni rá az anyagi hátteret.
2012. máj. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Németorszában voltam kinn, de azért elmondom neked a tapasztalataimat, ha megengeded .Lovászként kezdtem. A fizetés az ittenihez viszonyítva több, mint jó, ott viszont még élni se bírsz azzal az összeggel, mert elmegy mindenféle hülyeségre. Nekem sikerült feltornáznom magam, hogy egy tisztességes német lovardában lovagoljak, de nem a lovász szakmának köszönhetően, hanem a nyelvtudásomnak, az egyetemi diplomámnak és az ismerősöknek köszönhetően egy sokkal jövedelmezőbb szakmában, ahova magyarok csak szeretnének bekerülni. Ausztriai ismerőseim szerint ott sem sokkal jobb lovásznak lenni, legalább is nekem ezt mondták..
2012. máj. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van eszed a tanuláshoz, másfelé próbálj továbbtanulni.

A lovak hobbinak jók, de nem megélhetésre.

2012. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!