Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam lovamat a...

Hogyan szoktassam lovamat a vízhez?

Figyelt kérdés

2012. jún. 30. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Több ló segítségével. Próbáljatok belemenni. Egymás után.

Vagy földről próbálod beszokatni.

2012. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy lehet valaki ennyire szemét-.-

kérdezö:

A mosótól is fél vagy csak a víztöl?

Nekem volt már ilyen víziszonyos lovam elöször egy héten keresztül csak kikötöttem és a slaggal végigsimítottam az egész lovat,és utána ha nem zavarja jól türi akkor engedj egy kis vizet a lábára,de ha nem tetszik neki akkor elöször szivaccsal.Nekem bevált:)

2012. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ma próbáltak kikötve öntözőkannával a lábára folyatni a vizet de ugrált :S Ez a szivacsos ötlet jónak hangzik köszi :) ki is próbálom :(
2012. jún. 30. 20:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha hogy úgy utálja.

Akkor csorgass rá vizet a szivacsól.

2012. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jójó :)
2012. jún. 30. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is FELEJTSD EL a kikötést... A ló menekülő állat, használni akarja a lábait, ha ezt nem engeded neki, nem hagyod, hogy ló legyen, akkor csöbörből vödörbe kergeted, egyik pánikhelyzetből a másikba. Hosszú vezetőszáron vidd ki a karámba, és először jól kicsavart nedves szivaccsal finoman próbáld törölgetni a hátát, nyakát, egyéb testrészeit. Ha ugrál, akkor hagyjad neki, had ugrálja i magát, had használja a lábait. Csak tedd neki kényelmetlenné, tudatosítsd benne, hogy jobb lesz neki, ha szépen megáll. DE ismétlem, nem kényszeríted semmire, hanem eléred, hogy gondolkodjon! Ha ugrál, akkor néhány másodperc ugrálás után foghatsz egy picit rövidebb szárat, és cövekeld le a lábad, te onnantól ne mozdulj se merre. Így ha arrébb akar menni, akkor csak körülötted tud nagyon szűk körön, amihez pedig kereszteznie kell a lábait. Az pedig kényelmetlen neki. Így egy idő után rájön, hogy te ugyan nem korlátozod a mozgásban, de neki mégis kényelmesebb, ha megáll!

Ha már jól kicsavart szivaccsal szépen megy, akkor a szivacsban egyre inkább benne lehet hagyni a vizet, végül már a hátán nyomhatod ki. Utána jöhet a slag, először csak nyisd meg, járd körbe vele, óvatosan tedd oda az orrához, had jöjjön rá, hogy víz, ha akar, igyon is belőle. Utána pedig lentről fölfelé haladva szépen lassan, először a lábait, utána szügyét, hasát, lapockáját, stb.

Mindezt pedig nem egy nap alatt, hanem szépen fokozatosan! Az első nap már a legkisebb pozitív változás is elegendő, szépen fokozatosan kérj tőle egyre többet. :)

Sok sikert.

2012. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 x) ***** válasza:

Amit az előző válaszoló írt az lesz a megfelelő módszer.

Bár én mindenféle előre tervezés nélkül csináltam, csak úgy történt. Ilyen melegben délután fel szoktam locsolni a karámot slaggal. Először eszembe se jutott hogy a lovat is megfürdessem, évente 2 fürdésnél nem is volt eddig több. A ló kezdett el fokozatosan odajönni, tetszett neki hogy hideg a víz. :D Szóval azt is megpróbálhatod hogy csak mellette locsolgatsz és megvárod amíg ő kezd el érdeklődni. Az én lovam most már imádja a vizet, pedig semmit nem erőltettem. Először csak az orrát nyomta a vízbe aztán meg nyugodtan sétálgatott benne :)

2012. jún. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mikor locsolom a karámot akkor egyből beszalad a helyére és mikor abbahagytam egyből jön is kifele! De igyekszem vele megszerettetni a dolgot :)
2012. júl. 2. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem először csak szépen lassan vödrökből kéne locsolgatni, azután csüdig érő vízbe szép lassan bemenni vale és ha nem ijed meg még a vízben adj neki egy répát vagy amit szeret. azután egyre inkább mélyebb vízben ugyanezt meg kell ismételni, addig amíg rájön, nincs mitől félnie.( de utána se felejtsd el a dicséretet és a jutalmat!)
2012. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!