Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam le erről a...

Hogyan szoktassam le erről a lovamat?

Figyelt kérdés
amikor megyünk a pályára lovagolni és fel akarok szállni állandóan legelni akar(mert van egy pici fű ) és amikor felszállnék rá elindul. De a legelés jobban zavar.Megfeszitem aszárakat és mikor felszállnék megint legelni akar és leránt:SS
2012. jún. 10. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom milyen. Nálunk az egész pálya füves. Csapj az orrára és mondd neki, hogy NEM. Utána elég lesz felszállás közben azt mondanod, hogy NEM és tudni fogja, hogy nem szabad. Az elindulást se hagyd rá sosem. Mindkettőt-a legelést és az elindulást is- addig kell gyakorolni amíg úgy nem sikerül ahogy te akarod.Ha elindul vagy legelni akar hagyd abba a felszállás, rendezd el ismét a lovat és kezd előről. Ha már fenn vagy és elindul, akkor is állítsd meg. Csak akkor indulhat el ha te akarod. Én munka végén szoktam hagyni, hogy pár falatot tépjenek a fűből, de szigorúan csak munka végén.
2012. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem feszítővel lovagolsz, vagy hasonló erős hatású zablával akkor nyugodtan felránthatod a szárat. Persze nem belerántani, hanem határozottan felhúzni. Felüléskor is, ha elindulni erős tartással jelezd neki, hogy nem játszadozunk. A pálca is jó lehet, ha a ló érti miért kapja, mert lehet, hogy nem fogja érteni, mert eddig engedve volt neki.
2012. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is állandóan elindult a lovam. Nagyon nyugodt és szelíd, de egy helyben lenni nem akart... Ismerősöm úgy csinálta h az egyik szárat rövidebbre fogta és húzta-engedte

és így ment kis körbe a ló. egy idő után megállt utána mikor elkezdett felszállni és a ló elindult akkor újra a körözés, míg meg nem állt normálisan. Most mát mint a kis angyal meg áll:) Ha legelni akar húzd fel a fejét és mond h nem és vehetsz rövidebb szárat is h ne tudjon lehajonli

2012. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonoom:))<3
2012. jún. 11. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:
2.vagyok. A külső szárat rövidebbre lehet venni, így a ló csak alád tud lépni nem pedig el tőled.
2012. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha legel ne csinálj mást mint hogy a farára vágsz 2-3-at. Ha van lehetőséged sarkantyút használni akkor azt a horpaszába vághatod hagyd utána hadd menjen. Ha erre nem reagál akkor rendesen bele lehet bikázni az oldalába nem fog az neki annyira tettszeni de ez van.
2014. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!