Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a szérumlovakról...

Mit gondoltok a szérumlovakról? Helyes vagy nem helyes?

Figyelt kérdés
A ló sok betegséggel szemben ellenálló, vére csak minimálisan toxikus az emberi vérre. Az éves "vértermelés" lovanként átlagosan 100-200 liter, a vérből többek közt pl. tetanusz elleni szérumot gyártanak.

#vér #ló #szérum #szérumló
2012. júl. 1. 01:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Az emberek..áh.

Szégyellem hogy az vagyok, komolyan.

A f*szért nem magukon kísérleteznek.. borzasztó.

2012. júl. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Akkor kísérletezz magadon ;)
2012. júl. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg a te anyádon ;)
2012. júl. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minimálisan toxikus, ez mekkora poén. Mert valóban ,a vér nem tartalmazhat túlságosan mérgező anyagot, azonban élettani hatásai már igen más tészta. Nem véletlen, hogy ember-ember között is nézik a vércsoportot véradásnál, mert súlyos gondokat okozhatnak bizonyos inkompatibilitások. A ló vérnél ez borítékolható, és noha nem mérgező, ha azt a vért te intravénásan belövöd abban hála nem lesz.

Másodszor, a tatanuszt már régóta nem állatokkal, hanem génmódosított mikróbákkal termeltetik, nagyobb mennyiség, jóval kisebb költség. Számos, régen állatok véréből kivont anyag esetén hasonló a helyzet, manapság már csak akkor hazsnálnak állato, pláne nagytestűt, amikor nagyon kell.

Amit lovakkal termeltetnek, azoknál két eset van: Lehet melléktermék, pl a vemhes kanca bizonyos időszakban olyan magas hormonszinttel rendelkezik, hogy mind a pisájából, mind a véréből megéri kivonni. Tudni illik, hogy a lovaknak a szakma szabályai szerint veszik le a vérét, és bajuk ettől nem lesz. A legrosszabb nekik ebben, hogy nem nagyon engedik ki őket az istállóból ebben az időszakban.

Vagy a másik eset, mikor az immunrendszer működésének terméketé vonják ki, pl kígyóméreg elleni szérumot is szokás még termeltetni, tulajdonképpen egy immunitást alakítatnak ki velük, és aztán használják a vérük. Maga az immunitás kialakítás, ha jól járnak el nem jár veszéllyel, inkább macerás. Amúgy embernél is működik, van is aki megjátsza.

Összégében ebben semmi helytelen nincs! Nem csapolják le a vérük, pusztán vért vesznek, az állat életét nem veszélyeztetik. mindemellett az állat relatíve jó körülmények között él, nem cigánylovak, nem ugrálnak a hátukon képzetlen emberkék, állandó az állatorvosi felügyeletük.


Az elsőnek pedig figyelmébe ajánlom az olvasás megtanulását. ez nem álatkíséglet, hanem egy immunizásciós technika vérvétellel egybekötve. radásul, mielőtt fikázzuk az állatkísérleteket abba is bele kéne gondolni, hogy amikor az állatorvos kiszáll beteg lovunkhoz, akkor minden de minden tudása állatkísérletekből származik. Márpedig az nem működik, hogy elítéljük, az eredményiet pedig nyugodt szívvel használjuk.

2012. júl. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

A kancák vizeletgyűjtésével alapvetően nem lenne semmi gond, ha nem olyan körülmények között tartanák őket, amilyen körülmények között tartják. Ha jól tudom az USÁ-ban (biztos máshol is) hatalmas telepeket létesítettek erre a célra és teljesen kizsigerelik a lovakat.


Az egyik istállónak aminek lovagoltam néhány kancájának a vizeletét gyűjtötték. A tartási körülmények a szokásosak voltak, azonban így is állandóan feltörte őket a "hám" és ránézésre is nagyon kényelmetlennek tűntek.

2012. júl. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kizsigerelés olyan dolog, ami embertől függ, én vallom, hogy egy feltörésnél sokkal rosszabb sora is lehetne. pl állatorvos mesélte múltkor, hogy a rohadt cigány évente 3 lovat dolgoztat halálra, mert ráköti a több tonnás kocsit a lopott fával a 2 éves csikóra és hajtja ameddig áll a lábán. szóval nekem valahogy túllihegettnek és látszat dolognak tűnik a vizeletlevételen fentakadni, mikor sokkal szőrnyűbb dolgok vannak, amivel foglalkozni lehetne.
2012. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó:


Szóval a "kissebb" dolgok fölött, (pl. ahol a ló még KAP ENNI..), szemet kéne hunynunk? Szerintem nem. Együttesen kell minden üggyel foglalkozni.

De ha már itt tartunk, a cigány a 3 lóval elég elenyésző... Ahogy előttem is írták, az Amerikai Egyesült Államokban állományokat(!) hoztak létre a lovak kizsigerelésére... Ehhez képest a cigány lófitty...

2012. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem meg minden egyed számít, az, hogy "csak" 3 lóval bánik így az illető legalább olyan gusztustalan dolognak számít. Te is csak egy ember vagy a sok közül, de ha Téged bántanak azt azért Te is megérzed, vagy tévedek?
2012. júl. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!