Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A vágta helyes tanítása...

A vágta helyes tanítása futószáron?

Figyelt kérdés

Futószárazni tanítom a lovamat, már szépen lép és üget, most kezdünk belekóstolgatni a vágtába. 1-2x próbáltuk eddig, ezen alkalmakkor szépen beugrott, néhány kört szépen levágtázgatott, aztán ügetés, lépés, behívtam magamhoz, és sok dicséret, simogatás.

Látszik rajta, hogy még új neki a dolog, általában elkezd kifelé húzni, és amikor vágta után simogatom, akkor is látom rajta, hogy kicsit meg van lepve, a szokatlanságból adódóan egy nagyon kicsit "feszült".

Ez normális, vagy máshogy kéne lennie?


Valamint mire kell odafigyelnem? Régebben mondta valaki, hogy a futószáron vágtáztatás tanításakor a lábak szokatlan megterhelése miatt kicsit bedagadhatnak a lábak. Ez igaz? Mert ezalatt az 1-2 alkalom alatt még szerencsére nem észleltem. **koppkoppkopp** És ezt hogyan kerülhetném el?


2012. jan. 31. 19:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Szóismétlésekért elnézést, siettem.
2012. jan. 31. 19:44
 2/5 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy mindig úgy ugrasd be, hogy feszes legyen a futószár és egyszerre ránts vele egy kicsit felfelé, legyintsd meg az ostort és mondd a vágta szót. Ha elsietné az ügetést, vedd vissza és kezd elölről. Gyakorold vele a beugratást úgy, hogy néhány vágtaugrás után visszaveszed, majd újra beugratod.


Normálisnak mondható hogy kifelé húz, mert ilyen viszonylag kis körön kényelmetlen még neki a vágta, nehezebb számára mint nagyobb körön vagy egyenesen.


Az, hogy bedagad a lába nem normális. Egyébként milyen idős a csikód?

2012. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem csikóm van már, felnőtt lovam, csak "képzési hiányosságokkal" került hozzám :)

Köszönöm szépen.

2012. febr. 1. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne beleránts ugratás előtt, hanem félfelvételt csinálj. Hozzám úgy került tizenéves ló, hogy jobb kézre egyáltalán nem volt hajlandó futószáron menni, ma már szóra, ostor nélkül ugrik vágtába :)

Én vágtakor ki szoktam engedni nagyobb körre, teljes hosszúságú futószárral, és még sétálok is mellette.

Futószárhoz, főleg ilyen talajon amik most vannak nem árt egy ínvédő. Én lábmegdagadást nem érzékeltem, de mindig nagy körön vágztáztattam csak.

Szóval félfelvétel +ostor+ hang

De nem kell túlsplilázni h húú, micsoda dolog hogy vágtázik. Ha jól ugrik be, szóbeli dícséret, és vágtáztatod tovább, ha rosszul felveszed és újraugratod. Én nem hívnám be túl gyakran, nehogy rászokjon.

2012. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2012. febr. 6. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!