Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy állat megsérül és el...

Ha egy állat megsérül és el kell altatni, vele maradnak míg elalszik, elköszönnek tőle, vagy csak "átadják" az orvosnak?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt te magad döntöd el, neked hogy könnyebb.


Nekünk volt egy nagyon beteg kutyánk (májelégtelenség), ha a kórházban altattuk volna el vele maradhattunk volna és persze utána elhoztuk volna eltemetni, de volt olyan alternatíva is, hogy házhoz jön a doki és a saját környezetében altatja el.


Szerencsére/sajnos erre már nem volt szükség, mert a vizsgálat utáni napokban meghalt.

2012. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vele maradtam. Nagyon beteg volt a kiskutyám és nem lehet mát rajta segíteni. A karomban tartottam végig. Rettenetes érzés volt, de nem bántam meg, vele lehettem a végsőkig és átsegíthettem az egészen.

De az orvos felajánlotta, hogy hagyjam ott, nem kell bent maradni.

2012. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hál'istennek nem volt még szükség ilyenre és remélem soha nem is lesz, csak érdekel. Elgondolkodtam, hogy vajon hogyan csinálja aki erre kényszerül. Nyilván borzalmas lehet, de az állatnak azt gondolom jobb.
2012. júl. 5. 14:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kutyámat kellett elaltatni, mert már nagyon öregek voltak, és mind a kettő a karjaim között aludt el.
2012. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A mi kutyánkhoz kijött az orvos elaltatni, hogy ezzel se terheljük a haldokló állatot. És egy fillér pluszt nem fogadott el a kiszállásért, nem úgy mint az embert csak hálapénzért gyógyítók:-S
2012. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan rossz ezeket végigolvasni... :( Könnyeket csal az ember szemébe...
2012. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor a kutyámat kellett altatni, engem kiküldött a doki, pedig vele maradtam volna... :/ 2 éves rottweiler volt.

16/L

2012. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 12 éves boxer kutyámat kellett elaltatni. Rákos volt, 4. stádiumú metasztázisos melanóma. Nagyon öreg volt már szegény, nem lehetett volna segíteni a rákon. Egyszer mikor végigvirrasztottam vele egy éjszakát, láttam a szemén hogy mennyire fáradt, és fájdalmas ez neki, úgyhogy én magam döntöttem az altatás mellett. Szörnyű volt, de már nem tudtam elviselni hog ennyire szenved. Házhoz hyvtam az orvost, és végig vele voltam. Nagyon nehéz volt, de nem szomorkodtam az altatás előtt, nem akartam hogy az utolsó órái szorongással teljenek. Egész nap otthon voltam vele, a kedvenc ételét kapta, egész nap simogattam, beszéltem hozzá, hogy jobban érezze magát. Amikor az orvos beadta neki az altatót, végig vele maradtam, és a kezemben aludt el... :(
2012. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!