Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék venni de nem...

Lovat szeretnék venni de nem tudom hogy kell vásárolni?

Figyelt kérdés
Képességei:Tenyésztés, Díjugratás, Hobby.
2012. febr. 17. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdésedből ítélve nem lovazhatsz régóta (ezzel persze semmi baj, mindenki így kezdte :)), azt javaslom, keress egy edzőt, vagy valakit, aki ért hozzá, vásárolt és jelenleg is tart egy vagy több lovat. Közösen mérlegelni tudjátok, hogy mire kéne a ló, mindenképpen tudásodnak megfelelő pacit válasszatok, szerintem legyen kicsit idősebb (10-12 év), és nyugodt, gyerekek által lovagolt.
2012. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit kifelejtettem, hogy a fent leírtak ellenére szerintem most még ne vegyél lovat. :) Egyáltalán próbáld ki a lovaglást, hogy tetszik-e neked hosszútávon (tehát 1-2 évig érdemes lenne intenzíven űzni a sportot mielőtt lóvételre adod a fejed), és végezz sok lovak körüli munkát ezidő alatt, hiszen a lótartás nem csak lovaglásból áll, kérdés, hogy 2 év után (ha nem 2 hét után... :P) is lesz-e kedved reggel fél hatkor felkelni és kitrágyázni, megetetni, stb.

Nem mellesleg a lótartás hatalmas felelősség, bármi baja van a lónak azt neked azonna fel kell ismerned és kezelni, súlyosabb helyzetben állatorvost hívni.

2012. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom de már nyáron lesz 2 éve hogy lovagolok
2012. febr. 17. 19:38
 4/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Tehát egy nyugodt, díjugratásra alkalmas tisztavérű kancát keresel. Máris kezdhetsz nézelődni a lovasok.hu-n és ami tetszik, mutasd meg az edződnek, vagy valakinek, aki ért hozzá.


Vásárolni úgy kell, hogy szépen odamentek, megkéritek az eladót, hogy vezesse fel a lovat, ápolja le, nyergelje fel majd mutassa be. Ha tetszik amit láttok, üljetek fel rá és ha még mindig jó, a céljaidnak megfelel akkor beszéljetek az áráról. Nézzétek meg a papírjait, ellenőrizzétek a sütését, kérdezzetek rá az egészségügyi múltjára. Ha minden oké, menjetek vissza még egy próbára és vigyetek magatokkal állatorvost is. Ha rendben, akkor írjatok egy tisztességes adásvételi szerződést. Minták vannak a neten.

2012. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ó, akkor elnézést. :)

Akkor nyilvánvalóan tetszik a dolog és bevált.

Térjünk át magára a vásárlásra.

www.lovasok.hu

Itt az eladó lovak topikban nagyon részletesen rá tudsz keresni mindenféle jelenleg Magyarországon (de talán még Romániában is) eladó lóra, a Részletes Keresésnél bepipálod a kívánt "szolgáltatásokat", és rákeresel.

Én közben itt titokban utánanéztem a dolognak, a képességeket tekinte tenyésztésre, díjugratásra és hobbira is alkalmas lovak száma ebben a pillanatban 2356, azaz 113 oldalnyi tömény paci. :)

Nos, hogy ezeket ne kelljen mind végigmazsolázgatni, kereshetnél ezekkel a képességekkel a megyétek körül is (ezt is ki lehet választani), biztosan ott is akadnak neked megfelelő lovak jó áron, és nem kell a világvégére utazni. :)

Ezután már csak annyi a feladatod, hogy az edződdel (vagy ismételten valami lóvásárlásban jártas, jelenleg is 1 vagy több lovat tartó személlyel) végigböngészgetitek a hirdetéseket, a kínált pacik közül kiválasztjátok azt a néhányat, akik a leginkább megfelelőnek tűnnek a számodra, majd elmentek őket kipróbálni, megnézni. Valószínűleg már az első paci nagyon tetszeni fog már csak a "akár Ő is a lovam lehetne" gondolatra is, de azt javaslom ne fuss bele az első adandó alkalomba, szépen próbálgasd végig a környéketekről az összes megfelelőnek tűnő pacit, majd azután választani, a maradék kiszemeltet akár még egyszer elmenni megnézni és lovagolni rajta a megvétel előtt.

Türelmes és fárasztó munka, de nem egy évre veszel egy lovat, életed jó részét végig fogja kísérni (jó esetben), így jól meg kell gondolni, melyiküket választod. :)

Sok sikert!

2012. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Löszi a részletes leírást megnézem amit mondtál!Nagyon köszi!
2012. febr. 17. 19:54
 7/7 x) ***** válasza:

Nagyjából egyetértek az előttem szólókkal, de azért a netes hirdetésekkel nem árt vigyázni, bár a lovasok.hu elég megbízható. Mindenképpen érdemes személyesen megnézni és kipróbálni a lovat mielőtt megveszed, mert a hibákat nem mindig tüntetik fel. Azért figyelj hogy le legyen sütve, meglegyenek a papírjai, mert ha valami történne és arra kényszerülsz hogy eladd nem szerencsés ha ott állsz egy sütetlen, papírok nélküli lóval :)

Egyébként a lovardádban is érdeklődhetsz, mert ott elég jó kapcsolatai vannak az embereknek, lehet hogy tudnak neked ajánlani egy tenyésztőt aki megfelelő. :)

2012. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!