Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futó szárazom a lovam de...

Futó szárazom a lovam de mindig a farával befordul középre, mit csináljak másképp?

Figyelt kérdés
ha a pálcával odasuhintok neki akkor már fordul is be és minél jobban biztatom a pálcával annál jobban rakja a farát felém.. nem bírok vele... mit csináljak másként, hogyan vegyem rá hogy a pálca egy segítség csak neki???

2012. júl. 6. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne pálcával futószárazz, hanem futószáras ostorral. Valszeg azért fordul rá, mert nem tetszik neki, előbb utóbb lehet rá is rúg. Ha ráfarol csapj rá, küldd ki, rendezd le vele, egyszer kell komolyabban lejátszani utána már nem fogja csinálni. Ez a tiszteletlenség jele is.
2012. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Amikor azt látod hogy befordul, akkor told vissza a menetirányba.Lehet hogy nem kell neki megmutatni a pálca segítségét.Próbáltad már mindenféle segédeszköz nélkül karámoztatni/futószárazni?Akkor a lovad fogja érezni hogy bízol benne.

Remélem tudtam segíteni. :)

2012. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Általában szembe fordulni szoktak nem odafarolni. Farolás után jönni fog a rúgás is. Pálcával nem lehet futószárazni. Valószínűleg ha veszel egy rendes méretű futószáras ostort a probléma megoldódik. Ha nem akkor amikor befordul a farával akkor a futószárral rántsd vissza a fejét és vágj rá az ostorral a fenekére. Pálcával ezt tilos, mert szinte biztos, hogy felrúg. Egy-két alkalom után tudni fogja hol a helye.
2012. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom és meglátjuk mi lesz!
2012. júl. 6. 16:11
 5/11 anonim ***** válasza:

14:45ös!

Az szép, amikor segédeszköz nélkül megy szépen futószáron a ló, de a legtöbbnek támogatás kell. Ráadásul vannak olyan lovak, melyeknél itt derül ki mennyire is tisztelik a lovasukat, gazdájukat. Az hogy a ló betámad (nem megáll és befordul, hanem beront a körbe) vagy befarol az a tiszteletlenség jele, ő ezt nem akarja csinálni. A futószárazás a lónak egy kényszer helyzet, ki van küldve, ráadásul futnia is kell, sok lónak ez nem tetszik, agresszíven lép fel ellene. Ilyenkor van egy kis csitt-csatt, utána rendeződnek a viszonyok, a ló is tudja, hogy ő az alárendelt, akkor nem fog befordulni sem az elejével sem a farával.

Mondom van olyan ló, amelyiknek nincs szüksége támogatásra, de a legtöbbnek kell.

2012. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen lehet a tisztelettel van a gond többen is mondták már.. . és ezt a tiszteletet ki kell harcolnom nála.. egy póninál nem lesz könnyű(lehet ezt elfelejtettem, hogy egy 3 éves herélt póniról van szó)
2012. júl. 6. 16:39
 7/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha 3 éves az sem biztos, hogy egyáltalán tudja, mit vársz tőle. Biztos van értelme számára annak, hogy "suhogtatod a pálcád"? Biztos hogy csak akkor suhogtatod, amikor szükség van rá? Az ostorral is bánj csínján először, sokszor jobban jársz ha kompromisszumot kötsz a lóval és ha suhogtatás nélkül nem farol be akkor nem suhogtatod ha nem szükséges és kész. Ha már előtte tapasztalsz ellenszegülést (tehát biztos vagy benne hogy a csikó tudja, hogy mit kérsz tőle, csak épp nem akarja teljesíteni - és nem azért, mert túlköveteled), akkor kaphat az ostorral egy határozottat, ami után nem lesz kedve a fenekét mutogatni neked.
2012. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ő nagyon jól tudja, hogy mit akarok csak jobban tetszik neki a farolás.. Néha megy szépen rendesen de többször farol be.. De holnap majd rendezem vele a viszonyt :)
2012. júl. 6. 18:19
 9/11 anonim válasza:

14:45-ös vagyok!

Bocsánat, félreértettem a kérdést,azt hittem hogy csak egy játékos lóról van szó, mert nekem egy lipicaim van, és nála bevált(bár ő már be van törve teljesen).

Elnézést. :)

2012. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az eddigi válaszokat csak azzal egészíteném ki, hogy lehetőleg gyorsan cselekedj, mert már elkezdett a fejedre nőni... Ha hagyod magad, az veszélyes is lehet rátok nézve! Sok sikert a pacihoz! :)
2012. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!