Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak olyan díjugrató verseny...

Vannak olyan díjugrató versenyek, ahol nem kell saját ló?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy olyan versenynek amiken a hátrányosabb helyzetű lovasoknak is adnak lehetőséget, tehát nem kell bérelni se lovat, vagy csak kevés pénzért, hogy tudj versenyen elindulni. Remélem érthető a kérdésem.....

2012. júl. 10. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát ló nélkül nehéz körbefutkozni a homokon meg közben 130-akat ugrálni, a vizesárokról nem is beszélbe.
2012. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De az igazság az, hogy nem mindenkinek van lova, aki díjugrató versenyen indul. A lovak egy részét a tulajdonosok ülik, más részüket meg az tulaj beosztottjai, dolgozói, kisegítői... ha jól lovagolsz és régóta segítesz egy istállóban, szerintem nincs akadálya, hogy indítsanak egy-egy versenyen egy loval, amelyiknek nem lenne más lovasa. Mert azért vannak még helyek, ahol több a ló, mint a tulaj.
2012. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én a saját lovamat adnám más alá, feltéve ha olyan lovas, hogy tudja kezelni a lovat
2012. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mailerdeamon ***** válasza:
A nagy értékű lovakat nem gyakran lovagolja a tulajdonos. Ahhoz viszont hogy elkezdhess másnak lovagolni nagyon jó lovastudás és tapasztalat, ismertség szükséges - ehhez viszont pénz.
2012. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy dolog kell ehhez, piszok jó kapcsolatok és egy nagy adag szerencse. Ha nagyon jó lovas vagy és van olyan ismertséged, akkor felajánlhatják hogy ezen és ezen a versenyen indulhatsz a lóval, de amúgy nem jellemző. Mellesleg így is elég sok pénzedbe van az indulás, mert a saját felszerelésedet csak meg kell venned, meg ha hivatalos versenyről van szó, akkor kell a rajtengedély is meg sportorvosi igazolás, meg egyesületi tagság.
2012. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Házi versenyhez nem kell saját ló.
2012. júl. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sokat indultam régebben mások lovával. De azok csak ilyen kisebb versenyek voltak. Az edzőm szokta mondani, hogy régebben milyen jó volt, a tehetségesek vitték versenyre és nem azokat akiknek sok pénzük volt. Sajnos már változott. Ha van pénzed, akkor bármilyen versenyen indulhatsz. Ahhoz, hogy más lovával indulhass jól kell tudnod lovagolni, ahhoz meg pénzt kell befektetni az edzőbe. De ha sikerül olyan edzőt találni aki felfigyel rád, akkor elindít versenyen.
2012. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az is egy jó megoldás, ha az edződnek van saját lova, és azzal indulhatsz versenyen. Az edződ ismeri a képességeidet, és ha úgy gondolja, hogy elbírsz a lovával, akkor kételkedés nélkül oda fogja adni. Az még jobb, ha már az edzéseken is a saját lován tanít.

Nekem sincs pénzem saját lóra, így az edzést fizetem, és versenyre pár ezer forintért adja a lovat az edző.

2012. júl. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen lóval indulsz.Nem kötelező a saját ló.:)
2012. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha találsz egy olyan embert akinek van jó lova, de pl nem tudja kihasználni, mert ő csak hobbilovas, vagy nem ér rá lovagolni, akkor ilyen helyeken általában ingyen lovagolhatsz. Megbeszéled a tulajdonossal, hogy te edzed a lovat és szeretnél indulni versenyen is. Mondjuk szerintem először csak azzal kezdd, hogy lovagolni akarod, aztán ha látja, hogy rádbízhatja a lovat, léphettek tovább is. De nem árt edzőt keresned magad mellé, hogy segítsen ugratni.
2012. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!