Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamat futószáraztam és...

A lovamat futószáraztam és kirúgott, neki a karám szélének és végig hasította neki a pataszegály és a pataporc közti részen. Kb 6 cm hosszú a seb, de 3 cm széles. Vérzett is és most gennyezik neki. Hogy segítsek rajta? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még az nap lefertőtlenítettük ,hívtunk lóállatorvost és azt mondta csak várni kell meg kötözni. Mondta hogy betadinnal meg valami kék fújóval lehet tisztítani aztán 2 hét egy hónap alatt jobb lesz. Azt is mondta, hogy az a jó hogy nincs bedagadva meg nem köpte be a légy, de rossz helyen van és még azt is mondta hogy ezért mindig "mozog" a sebe. (Mivel gennyezik az a gyógyulást jelenti, mondta a doki, de még mindig vérzik neki egy igen kicsit)

Aki tud valamit az írja le, tanács vagy javaslat.



2012. júl. 12. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Hívd vissza az állatorvost.
2012. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha gennyes akkor hiperollal alaposan mosd ki. "Kihabzik" belőle a genny. Tabletta formájában kapható a gyógyszertárban és vízben fel kell oldani. Fecskendővel tudod a sebbe juttatni. Kicsit csíp, nem fogja szeretni, de csak elsőre, utána már nem érzi. Egyébként lófüggő.


Ha beköpnék a legyek akkor neostomosan kell rá.


Minden nap fertőtlenítsétek le és kötözzétek át tiszta kötszerrel jó alaposan, hogy kosz ne menjen bele. Gézlap kell a sebre aztán gézpólyával áttekerni a teljes patát, én ezt fixáltam egy vastag hansaplasttal. Ha már nem gennyes elég betadinnal fertőtleníteni.


Egyébként ha nagyon mély a seb célszerű egy pár napot vagy egy hetet "boxfogságra" ítélni, amíg elkezd összehúzódni seb, mert a karámban könnyen felszakíthatja. Addig is szilárd, nem poros talajon, pl. füvön sétáltathatod. Abrakot vissza kell neki venni addig ha nem dolgozik. Sok széna.


Hogy mennyi idő amíg teljesen összeforr az sebfüggő.


Mondanom sem kell, hogy a kötszer nem bírja a vizet, tehát esőben nem ajánlott kirakni bekötözött lábbal, mert lemállik a kötés. Én nejlont nem tennék rá mert nem lélegzik.


Addig kéne kötözni, amíg a mélysége nagyjából megszűnik, utána még ha nedvedzik is szerintem elég aluspray-vel fújni, meg persze naponta tisztítani, amíg be nem varrasodik.


Én a neostomosant finoman a kötés felületére is fújtam, persze nem szétáztatva, hogy véletlenül se másszanak alá a legyek.

2012. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lovardában szétvágta a csődör a pártaszélét (de nagyon). Ott arra is figyeltek, hogy a seb ne gyógyuljon be hirtelen és egyszerre mert akkor nem tud rendesen kitisztulni. Úgyhogy előfordulhat, hogy majd neked is egy kis részen néha fel kell bolygatnod a sebet, hogy ott ki tudjon tisztulni. A tisztulást segíti a sétáltatás is.
2012. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!